Otse põhisisu juurde

Kalevi Jalgrattakooli ja Kuristiku Gümnaasiumi vaheline koostöö


Kalevi Jalgrattakool tutvustas oma tegemisi esimestele klassidele. Rattakool tegutseb juba teist aastat Kuristiku Gümnaasiumi juures. Lastele õpetatakse rattasõidu põhitõdesid ning ollakse abiks jalgratturi juhilubade sõiduõppes. 
Esimese klassi õpilased said proovida selliseid jalgrattaid, mida neil enamasti kodudes pole ning tutvusid rattakooli tegemistega. Rattakoolil olid kaasas maanteerattad ning BMX rattad, mida soovijad proovida said. 
Kuristiku Gümnaasiumis on lastele loodud väga soodsad tingimused rattasõiduga tegelemiseks ning koolis käimiseks. Olemas on rattaparkla, liikluslinnak ning rattakooli õpilased saavad kasutada ka võimlat ja jõusaali.
Iti-Kärt Kiivit


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rohelise Kooli tunnustus

5. juunil toimus Tallinna Õpetajate majas pidulik üritus, kus tunnustati Rohelise lipu kriteeriumid täitnud haridusasutusi. Üritusel laususid tervitussõnad Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova ja Rohelise Kooli programmi juht Eestis Sirje Aher. Muusikalise tervitusega esinesid mitmed tublid muusikakooli õpilased, nende seas ka meie 6. b õpilane Darja Kisseljova, kes on muuhulgas aktiivne Kuristiku Roheliste töörühma liige. Seejärel tutvustati kohalviibijatele Eesti värske rahvuslooma hundi eluviisi, misjärel jõudiski kätte kõige pidulikum hetk - roheliste lippude ja tunnistuste välja jagamine. Au omada Rohelist lippu omistati seekord kümnele haridusasutusele, nende hulgas Tallinna Kuristiku Gümnaasiumile. Lippu käisid vastu võtmas programmi koolipoolne koordinaator Aire Luugus ja projekti juht Karmen Kisel. Roheline lipp antakse välja haridusasutustele, kes on välja kujundanud keskkonnahariduse strateegia, järgivad seda oma õppetöös, maja haldamisel ja kogu tegevuse korraldamisel ni…

Vana liimipulga kasutus 3D printimisel

Teadupärast on meie koolis kaks 3d printerit, mis söövad liimi nagu lapsed jäätist. Nimelt kasutatakse printeri kuumaplaadi nakkevõime parandamiseks pulgaliimi või kahepoolset spetsiaalset teipi. Kuna kuumaplaat on võimeline saavutama temperatuuri 100+ kraadi, siis sulab ka kasutatud kuivanud liim sinna peale. See ei liimi küll nii hästi kui värske pulk, kuid kasutades seda ABS plastikuga (lego klotsid näiteks) printimiseks, siis lisatakse sinna peale kiht atsetooni ja ABS plastiku segu. See tähendab seda, et ei ole vahet, kas kasutada uut või vana liimipulka, tulemus jääb samaks. Seega oleme säästnud ühe uue liimipulga ja vähendanud prügi hulka vana näol. Märt Tammisaar