Otse põhisisu juurde

Toimus Rohelise Kooli seminar

Seekordne RK seminar toimus 1. detsembril veebis. Teemaks olid koolilaste rajakaamerad ja „Aasta loom“ õppetegevuses. Koolitajateks Helen Arusoo (koolilaste rajakaamerate projekti ja “Aasta looma” eestvedaja) ja harrastusfotograaf Tarmo Mikussaar.
Esinejad tutvustasid, kuidas kasutatakse jahimeeste looduskaameraid õppetöös ning kutsusid koole üles seda praktiseerima. Selline tegevus annab lastele võimaluse jälgida metsaelu vahetult, tutvuda erinevate loomade ja nende käitumisega. Rajakaamerad aitavad rikastada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, tutvustades eri looma- ja linnuliike ehedal ja lastele põneval viisil.
Samuti tuli juttu „Aasta loomast 2021“, kelleks on rott. Esinejatel oli ideid, mida põnevat õpilastega aasta looma teemadel ette võtta. Eesti Terioloogia* Selts pakub õpilastele välja valiku põnevaid loov- ja uurimistööde teemasid rottidest.
Loe lähemalt teemade kohta: https://www.terio.ee/index.php?id=45

* Terioloogia on zooloogia haru, mis tegeleb imetajate uurimisega.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ressursikulu analüüs 2016-2018 (jaanuar, veebruar).

Elektrikulu võrdlus ja analüüs: Kätepaberi kulu 2016-2017 Veetarbimise analüüs Koopiapaber Kooli elektri kasutus Soojuskulud

Rohelise Kooli töörühma koosoleku protokoll nr 3

Tallinna Kuristiku Gümnaasium  Rohelise Kooli projektikoosoleku protokoll  14. jaanuar 2019, nr. 3  Tallinn   Algus 14.00, lõpp 14.45  Juhatasid: Karmen Kisel, Aire Luugus  Protokollis: Ly Melesk  Võtsid osa: õpetajad H. Kivila, K. Vooglaid, lapsevanem K. Ratassepp, Ele-Marika Sooväli, Katrin Näär ja 13 õpilast 4.b, 5. c,  4.a, 8.c, 9.a, 7.b klassist    Päevakord:  1.       Söödavate taimede kasvatamine õppeasutuse aias  2.       Sooja kampsuni päeva korraldamine  3.       Ressursikulu analüüs  4.       Lindude toitmine  5.       Maa päeva tähistamine aprillis  1.  Söödavate taimede kasvatamine õppeasutuse aias  Karmen kisel avaldas kahetsust, et kohal polnud ühtki gümnaasiumi õpilaste esindajat, II ja III kooliaste olid mitme liikmega esindatud. Alates käesolevast aastast ei avaldata protokollides enam õpilaste nimesid seoses andmekaitse seaduse karmistumisega. Õpetajad Luugus ja

Põhikooli tüdrukud õmblesid korduvkasutatavaid näomaske

Tänases keerulises olukorras, kus levib koroonaviirus, on maskide kandmine paljudes kohtades kohustuslik või soovitatav. Ka koolis kannavad mitmed õpilased maske. Üsna ruttu sai õpilastele selgeks, et ühekordsete maskide kasutamine on suur rahaline kulu, lisaks saastab märkimisväärselt keskkonda. Nii tegid 6b õpilased käsitööõpetajale ettepaneku tunnis korduvkasutatavaid maske õmmelda. Õpetaja oli nõus ja nii valmisid mitme põhikooliklassi tüdrukutel korduvkasutatavad kangast maskid.