Otse põhisisu juurde

9.klassid Reidi tee keskkonnamõju hindamas


25 meie kooli 9. klasside õpilast osalesid täna Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni Keskuse uues lõiminguprogrammis "Reidi tee keskkonnamõju hindamine". Projektipäev oli üles ehitatud elulise probleemi ümber, nimelt Reidi tee ehituse võimalikkus ning keskkonnamõju. Õpilaste ülesanne oli gruppides püstitada uurimisküsimusi ning hüpoteese, planeerida vajalikke keskkonnaga seotud mõõtmisi, koguda andmeid erinevate Vernieri mõõtesensorite ning nutitelefonide abil Reidi tee piirkonnas ning teha oma mõõtmistulemustele baseerudes järeldused keskkonnamõjude kohta. 
Projektipäeva peamine eesmärk oli suurendada õpilaste teadlikkust keskkonnamõjudest ning toetada õpilaste teadmiste ja oskuste kujunemist, et planeerida, mõõta, analüüsida ning teha järeldusi keskkonnamõjude kohta. Meie kool kuulub ülemaailmsesse Eco-Schools (Roheline Kool) perre, tänane pisut teistmoodi õppepäev andis õpilastele taas uusi teadmisi keskkonnakaitse vajalikkusest.


Karmen KiselKommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Põhikooli tüdrukud õmblesid korduvkasutatavaid näomaske

Tänases keerulises olukorras, kus levib koroonaviirus, on maskide kandmine paljudes kohtades kohustuslik või soovitatav. Ka koolis kannavad mitmed õpilased maske. Üsna ruttu sai õpilastele selgeks, et ühekordsete maskide kasutamine on suur rahaline kulu, lisaks saastab märkimisväärselt keskkonda. Nii tegid 6b õpilased käsitööõpetajale ettepaneku tunnis korduvkasutatavaid maske õmmelda. Õpetaja oli nõus ja nii valmisid mitme põhikooliklassi tüdrukutel korduvkasutatavad kangast maskid.

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

Maa päeva viktoriin

3. -6. klassid tähistasid saabuvat Maa päeva vahva, tempoka ja kaasakiskuva keskkonnaviktoriiniga. Initsiatiiv selliseks ürituseks tuli õpilaste poolt viimasel Rohelise kooli koosolekul. Õpilased arvasid, et taoline võistlus aitaks kaasa õpilaste teadlikkuse tõstmisele. Viktoriin toimus 19. aprillil, võisteldi kahes vanusekategoorias: 3.-4. klass ja 5.-6. klass. Iga klass pani välja 3-liikmelise võistkonna, ülejäänud õpilased elasid mängulisele Kahoot-viktoriinile elavalt kaasa. Küsimused olid põnevad ja arendavad, näiteks said õpilased teada, et Eestis raiutakse iga minuti jooksul 1000 puud, et turvas on taastumatu loodusvara, et Eestis on alates pandipakendi süsteemi käivitumisest kokku kogutud 3,5 miljardit pandipakendit, aga ka, et alumiiniumpurk laguneb looduses 200-500 aastat ning plastpudel maa sisse maetuna koguni kuni 1000 aastat. 3.-4. klasside arvestuses oli võistlus üsna tasavägine. Veebipõhine viktoriin mängis lisaks veel vingerpussi ja ei näidanud terve mängu jooks