Otse põhisisu juurde

„HOB’s adventure – hands on biodiversity“

Meie kool liitus sel sügisel Erasmus+ programmi projektiga „HOB’s adventure – hands on biodiversity“, mis keskendub elurikkusele, tervise ja heaolu teemadele ning puudutab ka globaalse kodakondsuse teemat. Projekt kestab septembrist 2018 kuni augustini 2020 ja on mõeldus on mõeldud 5-9 aastaste laste ja õpetajatele.. Selles osaleb Eestist 10 Rohelise kooli programmi kuuluvat kooli ja lasteada, peale meie kooli veel Pärnu Kuninga tänava Põhikool, Muraste Kool, Jüri Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Rakvere Rohuaia Lasteaed, Pärnu Kesklinna Lasteaed, Tartu Lasteaed Lotte, Tallinna Lehola Lasteaed, Tallinna Liivalossi Lasteaed.  Projekti välispartneris on Lätist, Sloveeniast ja Islandilt. Eesmärk on koostada 2020. aasta sügiseks 5-9 aastaste laste õpetajatele tööjuhiseid, mis lõimivad toataimede näitel praktilise tegevuse ja digiõppe elurikkuse. Koostatav kogumik pakub juhiseid, milliseid tegevusi ja kuidas võiks selles valdkonnas läbi viia. Projekti juhtpartner on MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED, teiseks partneriks Eestist on Lehola Keskkonnahariduskeskus, lisaks välispartnerid Läti, Sloveenia ja Islandi Eco-schools programmi juhtivad organisatsioonid. Esimene projektikohtumine toimus 15.-19. oktoobril Tallinnas, mille raames külastasid projektis osalejad ka meie kooli.

Karmen Kisel

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Meie õpilasi saatis edu teadustööde konkursil

Kirjutab õpilastööde juhendaja õpetaja Andre Roden: 9.–10. aprillil toimus Tartu AHHAA keskuses õpilaste teadusfestival juba 23. korda, kuid see kord oli eriline, sest õpilasuurimuste konkursi lõppvoorus oli esindatud ka meie oma Anastassia Võsa ainulaadne uurimistöö „Hüdrofiilsete ja hüdrofoobsete lahustite mõju valkude interaktsioonidele: molekulaardünaamiline modelleerimine“. Olime tunnistajaks, kuidas Anastassia vaimustas komisjoniliikmeid sorava jutuga ja ei jäänud neile kunagi vastust võlgu. Jutu taustaks tehtud ilmekas poster tõmbas ligi nii karvaseid kui sulelisi, nii suuremaid kui pisemaidki külalisi. Kuigi uurimistöö täitis väga olulist ja kaua püsinud lünka valkude struktuurimuutuste uurimises, ei peetud seda rahalise auhinna vääriliseks. Sellegipoolest, kõik valatud higi, veri ja pisarad (viimased peamiselt juhendaja silmist) tasusid end ära, sest pelgalt lõppvooru valituks osutumine on tohutu tunnustus, mis näitab, kui suur oli autori panus Eesti teadusesse. Auhinnal on lõ

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.