Otse põhisisu juurde

Lemmikloomatund 2.klassides


2.a, 2.b ja 2.c klassil oli esmaspäeval, 19. novembril lemmikloomatund. Meil käis külas Laura Nõmme Loodusmajast. Lisaks tuli koos Lauraga meile külla 70-aastane kilpkonn Kilbu.
Tunni teema oli lemmikloomade pidamine ja kõik sellega seonduv. Kuna vähemalt pooltel lastel on kodus ka lemmikloom, siis oli teema igati vajalik ja pakkus palju äratundmisrõõmu. Laura arutles koos lastega, mida selleks peab tegema, et lemmikloomal oleks inimese juures hea elada. Ühiselt leiti, et peab teadma, mida loom sööb, missugust pesa ta vajab, peab teadma, kuidas hoida puhtust. Tähtis on ka see, et kõik pereliikmed saaksid aru, et nad peavad olema valmis looma eest hoolitsema terve looma eluea. Lemmikloomast saab pere liige. Lemmikloom pakub inimesele rõõmu ja seltsi.
Kilpkonn Kilbu tatsas tunni ajal mööda klassi ringi, uuris ja tutvus ümbrusega. Ning pärast said kõik lapsed Kilbut lähemalt uurida ja talle pai teha.
K.Ratassepp


















Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Võõrustasime Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli peret

3. mail käisid meil külas Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli töörühma liikmed.  Ühiselt arutasime, mis ja kuidas oleme keskkonnateemasid käsitlenud ning kuidas veelgi rohkem kogu kooliperet kaasata. Tegime ka ringkäigu koolihoovis ning tutvustasime oma kooli võimalusi Rohelise koolina. 

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.