Otse põhisisu juurde

Rohelise Kooli seminar ressursisäästlikust majandamisest

19.11 toimus Õpetajate Majas Rohelise Kooli seminar "Ressursisäästlik majandamine", millest võttis osa Aire Luugus.
Seekordsel seminaril anti ülevaade, kuidas on erinevates asutustes korraldatud keskkonnaülevaatuseid. Siit ka koolituselt kõlama jäänud tuttavad mõtted, mille järgi me ka ise enamjaolt tegutseme.
Esmasel keskkonnaülevaatusel on oluline kirja panna kohad, kus tekib keskkonnamõju. Toimub vaatlemine ja hindamine. Tuleb otsustada, millised keskkonnaaspektid omavad suurimat mõju, et nendega esmajärjekorras tegeleda.
Oluline on kõigi töötajate kaasamine, koolitamine ja motiveerimine. Keskkonnaülevaatusel tuleb kaardistada kohad, kus jäätmed tekivad. Edasi hinnatakse, millised jäätmeliigid tekivad. Jäätmetekke vältimiseks tuleks vähendada paberi kasutamist. Eelistada tuleb kvaliteetsemate ning pikema garantiiajaga tooteid n arvutid. Vältima peaks kaupade ostmisel vähem väikepakenditega tooteid. Eelistada tuleb ohtlikke aineid mittesisaldavaid tooteid. Mööbli-ja tekstiilitoodete korduskasutamine. Printerite toonerkasette tuleks täita, mitte osta uusi. Edu tagab kõige eeltoodu regulaarne jälgimine ja tagasisidestamine.

 Mõned näited, kui palju kulub vett tilkuva kraaniga:

  •  Tilkuv veekraan sagedusega 2 s kulutab kuni 25 l vett ööpäevas.
  •  Tilkuv veekraan sagedusega 0,5 s kulutab juba 100 l vett ööpäevas.
  • Nirisev kraan kuni 600 l ööpäevas.
  • Lekkiv WC loputuskast kulutab 500-800 l vett ööpäevas.

Valgustuse peale kulub ettevõtetes, asutustes kogu energia tarbimisest 34protsenti - kustutame klassist lahkudes tuled - puhas kokkuhoid!!!)
Küsimused, millele tasub mõelda:

  • Millised on töötajate käitumisharjumused?
  • Kas me kõik pöörame tähelepanu, kui WC vesi jookseb?
  • Kas kustutame vahetunniks klassist lahkudes tuled?
Reegleid tuleb regulaarselt meelde tuletada!
Rõhutati jällegi, et tööväliseks ajaks tehnika välja lülitada. 
Oluline on seadmete puhastamine ja hooldus.
Tarbetult töötavad seadmed välja lülitada!!!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko