Otse põhisisu juurde

4.d klass Nõva külastuskeskuses

4.d klass käis 11. veebruaril talvisel väljasõidul Nõva külastuskeskuses ja Peraküla metsa matkarajal. Programmi nimeks oli "Metsarahva talvised toimetused", mille käigus uuriti, kes on metsarahvas - kas linnud, loomad või ka meie kui talvel metsas kõnnime. Uuriti lindude–loomade tegevusjälgi, kuidas nad pika ja lumerohke talve üle elavad, kuidas ennast külma eest kaitsevad. Räägiti meie võimalustest neile raskel talvel abiks olla. Matka käigus jõuti ka Nõva rand üle kaeda, et oskaks suvel seda uuesti üles leida, kuna teatavasti on Nõva rannas "laulev liiv", mida lapsed said juba eelnevalt külastuskeskuses mikroskoobiga uurida. Lõpuks suunduti päeva lõpus  kosutavale piknikule värskes õhus  kaasa võetud toiduga, programmi poolt pakuti ka marjateed.  Lastele väga meeldis selline õppekäik, kuna see oli rutiinivaba ja sai klassiruumist välja värsket õhku  hingama ning uusi teadmisi ammutada. Kuna lastel oli seal väga palju erinevaid tegevusi, siis leidis igaüks endale midagi huvitavat - kellele meeldis erinevate maade liivu uurida, kellele loomade jalajälgi jahtida, kellele arendavaid keskkonnateemalisi lauamänge mängida, kellele niisama looduses jalutada ja värsket õhku hingata. 
Liis Tisler
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko