Otse põhisisu juurde

4.d klass Nõva külastuskeskuses

4.d klass käis 11. veebruaril talvisel väljasõidul Nõva külastuskeskuses ja Peraküla metsa matkarajal. Programmi nimeks oli "Metsarahva talvised toimetused", mille käigus uuriti, kes on metsarahvas - kas linnud, loomad või ka meie kui talvel metsas kõnnime. Uuriti lindude–loomade tegevusjälgi, kuidas nad pika ja lumerohke talve üle elavad, kuidas ennast külma eest kaitsevad. Räägiti meie võimalustest neile raskel talvel abiks olla. Matka käigus jõuti ka Nõva rand üle kaeda, et oskaks suvel seda uuesti üles leida, kuna teatavasti on Nõva rannas "laulev liiv", mida lapsed said juba eelnevalt külastuskeskuses mikroskoobiga uurida. Lõpuks suunduti päeva lõpus  kosutavale piknikule värskes õhus  kaasa võetud toiduga, programmi poolt pakuti ka marjateed.  Lastele väga meeldis selline õppekäik, kuna see oli rutiinivaba ja sai klassiruumist välja värsket õhku  hingama ning uusi teadmisi ammutada. Kuna lastel oli seal väga palju erinevaid tegevusi, siis leidis igaüks endale midagi huvitavat - kellele meeldis erinevate maade liivu uurida, kellele loomade jalajälgi jahtida, kellele arendavaid keskkonnateemalisi lauamänge mängida, kellele niisama looduses jalutada ja värsket õhku hingata. 
Liis Tisler
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

9.b tüdrukud käisid Toidupangas vabatahtlikuks

9.b klassi tüdrukud käisid koos klassijuhataja Valentina Tsirihhovaga Toidupangas vabatahtlikuna abiks, et abivajajatele toidupakke valmistada. See oli nende klassi keskkonnategu. Klass võeti vastu rõõmuga ja seletati neile, mida tuleb pakkidesse panna. Enne pakkimist said loomulikult kõik tüdrukud endale uhked Toidupanga põlled. Pakkimise alal jaotati tüdrukud kahte gruppi. Ka klassijuhataja töötas koos tüdrukutega usinasti. Juba tunni ajaga suutis esimene grupp tüdrukuid nii palju pakke teha, nii et majonees sai otsa. Tehti paus, käidi vett joomas ja karastati ennast Toidupanga poolt vabatahtlikele mõeldud joogivalikuga. Pakke kogunes nii palju, et vahepeal oli vaja ruumi juurde teha. Lõpuks kui ruumi oli juurde tehtud, jätkasid tüdrukud tööd. Vahepeal pidi jälle kottidele ruumi juurde tegema, aga sellegipoolest suutsid 9.b tüdrukud oma töö pool tundi varem ära teha. Tüdrukud said raske tööga lihtsasti hakkama ja see käik tekitas mitmeski huvi seal edaspidigi käia. Vabatahtlik abista

Meie kooli õpilane vabatahtlikuna Maailmakoristuspäeva videoülekande meeskonnas New Yorgis

2023. aasta maailmakoristuspäeval käis koristamas 19,1 miljonit inimest üle kogu maailma. 16. septembril kell kell 16 Eesti aja järgi alustati New Yorgi Eesti Maja juhtimiskeskuses videoülekannet maailmakoristuspäevast üle maailma. Otseülekandes näidati nii eelsalvestatud intervjuusid enam kui 140 riigi vabatahtlike meeskondadega kui tehti ka otselülitusi erinevatest tegevuspaikadest. Ülekannet juhtis ajakirjanik Colm Flynn. Meie 12.a klassi õpilane Sebastian Sepp osales vabatahtlikuna maailmakoristuspäeva videoülekande loomisel New Yorgi Eesti Majas. Tema ülesanne oli olla kaamera taga ning muuhulgas käis ta ka filmimas intervjuusid kohalike inimestega New Yorgi tänavatel. Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/live/KW8nt-I8HqY?si=PU39Rik8DV-gYIpw Sebastian tutvustas oma kogemusi ka kooliperele Rohelise kooli koosolekul 20. novembril.

Toimus Kuristiku heategevuslik jõululaat

12. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku heategevuslik jõululaat, kus kaubeldi omavalmistatud küpsetiste, maiustuste, käsitöö, ehete, jõulukaunistuste, piparkookidega. Laada korraldajateks olid 2.-4. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Kaubavalik oli väga lai ning elav kauplemine toimus kõigil vahetundidel. Iga müüja annetas 50% oma tulust. Sellel aastal läheb meie ühine annetus, 570 eurot, Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Suur tänu kõigile õpilastele, õpetajatele ja vanematele, tänu kellele meie jõululaat taas toredasti teoks sai!