Otse põhisisu juurde

"HOB´s adventure-hands on biodiversiyt" programmis osalemine

Tln Kuristiku Gümn osaleb Erasmus+ programmi projektis “HOB`s adventure – hands on biodiversity”.

Projekt kestab 1. septembrist 2018 – 31. augustini 2020.

Projekti juhtpartner on MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED, teiseks partneriks Eestist on Lehola Keskkonnahariduskeskus. Rahvusvahelisteks koostööpartneriteks on Läti, Sloveenia ja Island. Projekti sisuks on praktilise tegevuse ja digiõppe lõimimine toataimede näitel. Ühiselt koostatakse kogumik tegevusjuhistest õpetajatele, milliseid tegevusi ja kuidas võiks selles valdkonnas läbi viia. Projekt toetab Rohelise kooli programmi teemasid „Elurikkus“, „Globaalne kodakondsus“ ja „Tervis ja heaolu“. Projekt on mõeldud 5-9 aastaste laste õpetajatele.
Eestist osalevad 10 kooli ja lasteaeda.
Esimene rahvusvaheline sessioon õpetajatele ja teine projekti juhtidele toimus 4.02-9.02 Riias, Siguldas ja Valmieras. Keskenduti üksteise tundma õppimisele ja projekti peamistele ideedele - potililled- tehnoloogilised oskused, õuesõpe, biodiversioon. Sigulda valiti kohtumispaigaks looduslikel kaalutlustel, sest tõenäoliselt avastati Baltikumi esimene looduspark just siit. 
Oleme lapsi suunanud õppetöös rohkem tähelepanu pöörama rohelistele taimedele klassiruumis, koolis. Klassides on oma taimelavad, mille eest lapsed hoolitseda saavad. Tehtud on erinevaid töölehti ja lõimitud potililli klassitunni õppetegevustesse. Ideeks on muuta klassiruumid rohelisemaks. 

Projekti kodulehekülg http://hared.ee/hobs-adventure
 M. Visnapuu

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Võõrustasime Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli peret

3. mail käisid meil külas Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli töörühma liikmed.  Ühiselt arutasime, mis ja kuidas oleme keskkonnateemasid käsitlenud ning kuidas veelgi rohkem kogu kooliperet kaasata. Tegime ka ringkäigu koolihoovis ning tutvustasime oma kooli võimalusi Rohelise koolina. 

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.