Otse põhisisu juurde

4c aitas kaasa rohelise energia tootmisele!

Suured teod algavad väikestest asjadest. Meie 4.c klass sooritas Rohelise kooli programmi tegevuste raames sel sügisvaheajal keskkonnannateo, mis oli suunatud loodust säästvale mõtteviisile ja jätkusuutlikkusele. Kohvipuru kogumise ja sellest bioenergia tootmise projektiga toetati perefirma Pauligi algatatud ideed.
Õpilased said võimaluse tähelepanu pöörata igapäevatoimingutes kohvipuru kui biojäätme sorteerimisele ning ringlusele. Sellest saab õiget tehnoloogiat kasutades toota rohelist energiat, elektrit (1 kohvitass = 2 tundi elektrit). Laste heaolu ja pereväärtused on olulised, meie abil ja koostöös Pauligi firmaga, annetatakse toodetud elekter Haiba Lastekodule. Vaheaja jooksul koguti 4.c klassi õpilaste kodudes mistahes käepärasesse anumasse kohvipuru, mis toodi peale vaheaega 28. oktoobril kooli. Klassijuhataja toimetas kogutud kohvipuru Pauligi kontorisse.
Õpilastele meeldis projekt kohe algusest peale. Kaasa lõid ka vanemad, kes töökohtade juures korraldasid samuti kogumist ning lõppkokkuvõtteks võib öelda, et selline projekt oma mõtteviisilt oli kogukonda kaasa haarav ja mõtlemapanev. Kutsume koolipere üles nimetatud projektiga tutvuma ja võimalusel ka ise kaasa lööma:
https://www.paulig.ee/ee/kohvipuru-projekt-2019


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko