Otse põhisisu juurde

4c aitas kaasa rohelise energia tootmisele!

Suured teod algavad väikestest asjadest. Meie 4.c klass sooritas Rohelise kooli programmi tegevuste raames sel sügisvaheajal keskkonnannateo, mis oli suunatud loodust säästvale mõtteviisile ja jätkusuutlikkusele. Kohvipuru kogumise ja sellest bioenergia tootmise projektiga toetati perefirma Pauligi algatatud ideed.
Õpilased said võimaluse tähelepanu pöörata igapäevatoimingutes kohvipuru kui biojäätme sorteerimisele ning ringlusele. Sellest saab õiget tehnoloogiat kasutades toota rohelist energiat, elektrit (1 kohvitass = 2 tundi elektrit). Laste heaolu ja pereväärtused on olulised, meie abil ja koostöös Pauligi firmaga, annetatakse toodetud elekter Haiba Lastekodule. Vaheaja jooksul koguti 4.c klassi õpilaste kodudes mistahes käepärasesse anumasse kohvipuru, mis toodi peale vaheaega 28. oktoobril kooli. Klassijuhataja toimetas kogutud kohvipuru Pauligi kontorisse.
Õpilastele meeldis projekt kohe algusest peale. Kaasa lõid ka vanemad, kes töökohtade juures korraldasid samuti kogumist ning lõppkokkuvõtteks võib öelda, et selline projekt oma mõtteviisilt oli kogukonda kaasa haarav ja mõtlemapanev. Kutsume koolipere üles nimetatud projektiga tutvuma ja võimalusel ka ise kaasa lööma:
https://www.paulig.ee/ee/kohvipuru-projekt-2019


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

9.b tüdrukud käisid Toidupangas vabatahtlikuks

9.b klassi tüdrukud käisid koos klassijuhataja Valentina Tsirihhovaga Toidupangas vabatahtlikuna abiks, et abivajajatele toidupakke valmistada. See oli nende klassi keskkonnategu. Klass võeti vastu rõõmuga ja seletati neile, mida tuleb pakkidesse panna. Enne pakkimist said loomulikult kõik tüdrukud endale uhked Toidupanga põlled. Pakkimise alal jaotati tüdrukud kahte gruppi. Ka klassijuhataja töötas koos tüdrukutega usinasti. Juba tunni ajaga suutis esimene grupp tüdrukuid nii palju pakke teha, nii et majonees sai otsa. Tehti paus, käidi vett joomas ja karastati ennast Toidupanga poolt vabatahtlikele mõeldud joogivalikuga. Pakke kogunes nii palju, et vahepeal oli vaja ruumi juurde teha. Lõpuks kui ruumi oli juurde tehtud, jätkasid tüdrukud tööd. Vahepeal pidi jälle kottidele ruumi juurde tegema, aga sellegipoolest suutsid 9.b tüdrukud oma töö pool tundi varem ära teha. Tüdrukud said raske tööga lihtsasti hakkama ja see käik tekitas mitmeski huvi seal edaspidigi käia. Vabatahtlik abista

Meie kooli õpilane vabatahtlikuna Maailmakoristuspäeva videoülekande meeskonnas New Yorgis

2023. aasta maailmakoristuspäeval käis koristamas 19,1 miljonit inimest üle kogu maailma. 16. septembril kell kell 16 Eesti aja järgi alustati New Yorgi Eesti Maja juhtimiskeskuses videoülekannet maailmakoristuspäevast üle maailma. Otseülekandes näidati nii eelsalvestatud intervjuusid enam kui 140 riigi vabatahtlike meeskondadega kui tehti ka otselülitusi erinevatest tegevuspaikadest. Ülekannet juhtis ajakirjanik Colm Flynn. Meie 12.a klassi õpilane Sebastian Sepp osales vabatahtlikuna maailmakoristuspäeva videoülekande loomisel New Yorgi Eesti Majas. Tema ülesanne oli olla kaamera taga ning muuhulgas käis ta ka filmimas intervjuusid kohalike inimestega New Yorgi tänavatel. Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/live/KW8nt-I8HqY?si=PU39Rik8DV-gYIpw Sebastian tutvustas oma kogemusi ka kooliperele Rohelise kooli koosolekul 20. novembril.

Toimus Kuristiku heategevuslik jõululaat

12. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku heategevuslik jõululaat, kus kaubeldi omavalmistatud küpsetiste, maiustuste, käsitöö, ehete, jõulukaunistuste, piparkookidega. Laada korraldajateks olid 2.-4. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Kaubavalik oli väga lai ning elav kauplemine toimus kõigil vahetundidel. Iga müüja annetas 50% oma tulust. Sellel aastal läheb meie ühine annetus, 570 eurot, Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Suur tänu kõigile õpilastele, õpetajatele ja vanematele, tänu kellele meie jõululaat taas toredasti teoks sai!