Otse põhisisu juurde

9.c klassi keskkonna heategu: nartsissisibulate istutamine

Oma klassi keskkonnateost kirjutas Ingriin Tamuri 9.c klassist:


Meie klass sai teada, et igal klassil on vaja teha mõni ühiskonna heategu. Koos õpetajaga otsustati, et soovitakse istutada kooliõuele mõned nartsissisibulad.
 Algul kogus meie klassivanem Arina kõigilt ühe euro tulbisibulate soetamiseks. Need osteti 30. septembril. Muldapanek toimus 1. oktoobril, 8. tunni ajal.
Esmalt kogunesid 9.c klassi õpilased ja klassijuhataja kooli ette ning ootasid Andres Aare Toomingat, kes meid juhendas, kuidas õigesti nartsissisibulaid istutada, et need ka kevadel õitsema läheksid. Peale seda, kui Andres Aare Tooming oli kohale jõudnud ning tööriistad kätte andnud, suundusime kooli ees asuva platsi poole, et sibulad mulda panna.
 Algul näitas juhendaja meile, mis pidi tuleb sibul istutada, kui sügavale maa sisse see tuleb panna ning õpetas ka, et enne nartsissisibula muldapanemist peab mulla ära kobestama ning tegema augu, mis oleks piisavalt sügav, et sibul sinna panna. Peale õpetuste kuulamist hakkasime pihta. Mulla kobestamiseks oli vigel ja mulda aukude tegemiseks oli meil puust pulk ning harjavarre ots. Paar poissi kobestasid mulda ning ülejäänud õpilased panid sibulaid mulda. Igaüks istutas neli kuni kuus sibulat. Siis tegime ka ühispildi.
Ilm oli küll vihmane, aga sellegipoolest oli kõigil hea meel, et nad said keskkonna heaks midagi ära teha. Jääme ootama kevadet ja nartsisside õitsemist.

Ingriin Tamuri 9.c klass

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko