Otse põhisisu juurde

Kuristiklaste turvalisuse huvides ehiti kooliõuel helkuripuu


Ilmad on läinud pimedaks ning politsei paneb inimestele südamele, et pimeda ajal on helkuri kandmine kohustuslik ja see võib päästa elu.
Teisipäeval, 29. oktoobril ehiti taas Kuristiku helkuripuu. Helkuripuu idee seisneb selles, et kel on helkur üle, riputab selle puule ja see, kel on puudu, saab sealt võtta, et end nähtavaks teha. Rippuv helkur peab ulatuma jope alt välja ja rippuma umbes 50 cm kõrgusel maapinnast, siis on see autotulede valguses igast küljest nähtav. 

Helkuripuu avas meie kooli direktor Raino Liblik koos 1.-4. klasside õpilaste ja õpetajatega. Iga laps oli kaasa võtnud ühe helkuri, et see puule riputada. Direktor pani lastele ka südamele, et keegi ei läheks puult helkureid niisama endale rabama, vaid need on ikka mõeldud neile, kes on selle kaotanud või kel seda päriselt vaja on. Tahame, et kõik kuristiklased tunneksid end liikluses turvaliselt.

Hoolime endast ja oma lähedastest!
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Põhikooli tüdrukud õmblesid korduvkasutatavaid näomaske

Tänases keerulises olukorras, kus levib koroonaviirus, on maskide kandmine paljudes kohtades kohustuslik või soovitatav. Ka koolis kannavad mitmed õpilased maske. Üsna ruttu sai õpilastele selgeks, et ühekordsete maskide kasutamine on suur rahaline kulu, lisaks saastab märkimisväärselt keskkonda. Nii tegid 6b õpilased käsitööõpetajale ettepaneku tunnis korduvkasutatavaid maske õmmelda. Õpetaja oli nõus ja nii valmisid mitme põhikooliklassi tüdrukutel korduvkasutatavad kangast maskid.

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

Maa päeva viktoriin

3. -6. klassid tähistasid saabuvat Maa päeva vahva, tempoka ja kaasakiskuva keskkonnaviktoriiniga. Initsiatiiv selliseks ürituseks tuli õpilaste poolt viimasel Rohelise kooli koosolekul. Õpilased arvasid, et taoline võistlus aitaks kaasa õpilaste teadlikkuse tõstmisele. Viktoriin toimus 19. aprillil, võisteldi kahes vanusekategoorias: 3.-4. klass ja 5.-6. klass. Iga klass pani välja 3-liikmelise võistkonna, ülejäänud õpilased elasid mängulisele Kahoot-viktoriinile elavalt kaasa. Küsimused olid põnevad ja arendavad, näiteks said õpilased teada, et Eestis raiutakse iga minuti jooksul 1000 puud, et turvas on taastumatu loodusvara, et Eestis on alates pandipakendi süsteemi käivitumisest kokku kogutud 3,5 miljardit pandipakendit, aga ka, et alumiiniumpurk laguneb looduses 200-500 aastat ning plastpudel maa sisse maetuna koguni kuni 1000 aastat. 3.-4. klasside arvestuses oli võistlus üsna tasavägine. Veebipõhine viktoriin mängis lisaks veel vingerpussi ja ei näidanud terve mängu jooks