Otse põhisisu juurde

3.a ja 3.b käisid tutvumas loomade talvise eluga


19. veebruaril käisid 3.a ja 3.b klass Silma Looduskoolis Läänemaal tutvumas metsloomade ja lindude talvise eluga. Õppepäeva teemaks oli „Aastaajalised muutused looduses ning taimede ja loomade kohastumine nendega“.
Ühisel ringkäigul metsa ning mere äärde võeti vaatluse alla puude ja rohttaimede välimus praegusel aastaajal. Otsiti ka loomade tegevuse jälgi. Tänavune soe ja lumeta talv on mõjutanud loomade käitumist – on linde, kes on jäänud siia talvituma tavapärase lõunasse lendamise asemel. Loomade talvekarva vahetumise eesmärk on saada kaitserüü, ent lumeta talvel on valge karvakasukas pigem ohuks. Saime ka teada, et hüljestel on tänavusel talvel eriti rasked poegimistingimused, kuna puudub merejää ja väikesed hülgepojad on maismaal palju kaitsetumad kui jääl.
Lapsed said binoklite ja pikksilmaga vaadelda luiki, keda oli rannaäärsesse lahesoppi kogunenud sadu. Samuti valmistasid lapsed rasvast ja seemnetest lindudele söögipallikesi.
Õppimine toimus nii õues kui ka klassiruumis, mängiti erinevaid keskkonnamänge ning lahendati teemakohaseid interaktiivseid ülesandeid.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Põhikooli tüdrukud õmblesid korduvkasutatavaid näomaske

Tänases keerulises olukorras, kus levib koroonaviirus, on maskide kandmine paljudes kohtades kohustuslik või soovitatav. Ka koolis kannavad mitmed õpilased maske. Üsna ruttu sai õpilastele selgeks, et ühekordsete maskide kasutamine on suur rahaline kulu, lisaks saastab märkimisväärselt keskkonda. Nii tegid 6b õpilased käsitööõpetajale ettepaneku tunnis korduvkasutatavaid maske õmmelda. Õpetaja oli nõus ja nii valmisid mitme põhikooliklassi tüdrukutel korduvkasutatavad kangast maskid.

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

Maa päeva viktoriin

3. -6. klassid tähistasid saabuvat Maa päeva vahva, tempoka ja kaasakiskuva keskkonnaviktoriiniga. Initsiatiiv selliseks ürituseks tuli õpilaste poolt viimasel Rohelise kooli koosolekul. Õpilased arvasid, et taoline võistlus aitaks kaasa õpilaste teadlikkuse tõstmisele. Viktoriin toimus 19. aprillil, võisteldi kahes vanusekategoorias: 3.-4. klass ja 5.-6. klass. Iga klass pani välja 3-liikmelise võistkonna, ülejäänud õpilased elasid mängulisele Kahoot-viktoriinile elavalt kaasa. Küsimused olid põnevad ja arendavad, näiteks said õpilased teada, et Eestis raiutakse iga minuti jooksul 1000 puud, et turvas on taastumatu loodusvara, et Eestis on alates pandipakendi süsteemi käivitumisest kokku kogutud 3,5 miljardit pandipakendit, aga ka, et alumiiniumpurk laguneb looduses 200-500 aastat ning plastpudel maa sisse maetuna koguni kuni 1000 aastat. 3.-4. klasside arvestuses oli võistlus üsna tasavägine. Veebipõhine viktoriin mängis lisaks veel vingerpussi ja ei näidanud terve mängu jooks