Otse põhisisu juurde

Sooja kampsuni päev

Kuristiku gümnaasiumis tähistati 6. veebruaril sooja kampsuni päeva. Väikesed kuristiklased joonistasid kampsuneid ning kujundasid neile värvilisi mustreid. Kunstitööd riputati klasside ja koridori seintele. Õpilased olid riietunud kampsunitesse ning klassides keerati radiaatoritel võimsust vähemaks. 

Sooja kampsuni päev tuletab inimestele meelde, et igaüks saab anda oma panuse süsihappegaasi tekke vähendamiseks. Selle asemel, et tuba liiga soojaks kütta, paneme selga kampsuni, kasutame rohkem jalgrattaid või käime jala, ostame kohalikku toitu vms.

Sooja kampsuni päeva traditsioon sai alguse 2007. aastal Hollandist. Algatus oli inspireeritud 2005. aasta Kyoto kliimakokkuleppest, mille kohaselt riigid nõustuvad vähendama kasvuhoonegaaside õhkupaiskamist.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

Kuristiku heategevuslik jõululaat

Kolmapäeval, 8. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku gümnaasiumi heategevuslik jõululaat, mida korraldasid 1.-5. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Jõululaada eesmärgiks oli väärtustada isetegemist ning sellega seonduvalt ka väiksemat tarbimist. Õpilased olid müügiks toonud perede abiga valmistatud väga eriilmelisi küpsetisi ja käsitööd. Iga müüja annetas 50% oma müügitulust Tallinna Lastehaigla toetuseks. Ühiseks annetuseks koguti üle 500 euro. 

6c keskkonnategu - pandipakendi sorteerimine

 6c klass algatas oma koduklassis pandipakendi keskkonnasõbraliku kogumise. Lapsed seadsid sisse uhke ise disainitud kasti, kuhu nii nemad ise, kui ka teised õpilased, kes antud ruumis õpivad, on oodatud oma pandipakendeid panema. Siiani pangi pandipakend valdavalt samasse kasti tavaliste pakenditega, mis ei võimaldanud seda asjalikult utiliseerimisele viia. Õpilastel on kokku lepitud kasti tühjenduskord ja pakendist saadav raha kulutatakse klassi ühiseks hüvanguks.