Otse põhisisu juurde

Kuristiku sai endale õppeaia!

4. septembril peale tunde toimusid meie kooli hoovis õppeaia rajamise talgud. Rohelise kooli töörühma ettepanekul esitas kool märtsis 2020 taotluse tarbeaia rajamiseks toetuse saamiseks. Eriolukorra tõttu venis taotluste läbi vaatamine, aga õpetajate puhkuse 1. päeval saabus taotlusele positiivne vastus. Suve jooksul said tellitud ja ostetud aia rajamiseks vajaminevad vahendid ja et meie pisikesed saaks taimede kasvamisest enne talve veel pisut rõõmu tunda, planeerisimegi aia rajamise kohe esimesse koolinädalasse. Ilmataat hoidis meid täna igati - pigem oli liiga palav kui külm, päike paitas ja oli tõeliselt suvine pealelõuna. Ühiste jõududega sai kõik planeeritu 2,5 tunniga valmis! Suured tänusõnad osalenud I kooliastme lapsevanematele ja meie kõige pisematele õpilastele, kes jõu ja nõuga kaasa lõid, samuti direktorile, garderoobitöötajale, õpetaja Lyle, Küllile, Karmenile ja Geale, õpilasesinduse liikmetele Erinile, Eliisile, Mihklile, 12.a õpilasele Theodor Peeter Linnapile ja 6.d õpilasele Hannes Peebole. Kõigi teie ühisel pingutusel sündis imeline uus õppimisnurk, mida saab kasutada kogu koolipere. Õppelaudade taha mahub tundi kuni 24 I kooliastme õpilast ja kuni 16 vanemat õpilast. Loodame, et lapsed hoiavad pisikesi arooniapõõsaid ja õrnu noori taimi, nii et saame oma tarbeaiast pikki aastaid rõõmu tunda. Kindlasti soovitame kõigil õpilastel ja õpetajatel uus vahva aianurk juba esmaspäeval üle vaadata!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

9.b tüdrukud käisid Toidupangas vabatahtlikuks

9.b klassi tüdrukud käisid koos klassijuhataja Valentina Tsirihhovaga Toidupangas vabatahtlikuna abiks, et abivajajatele toidupakke valmistada. See oli nende klassi keskkonnategu. Klass võeti vastu rõõmuga ja seletati neile, mida tuleb pakkidesse panna. Enne pakkimist said loomulikult kõik tüdrukud endale uhked Toidupanga põlled. Pakkimise alal jaotati tüdrukud kahte gruppi. Ka klassijuhataja töötas koos tüdrukutega usinasti. Juba tunni ajaga suutis esimene grupp tüdrukuid nii palju pakke teha, nii et majonees sai otsa. Tehti paus, käidi vett joomas ja karastati ennast Toidupanga poolt vabatahtlikele mõeldud joogivalikuga. Pakke kogunes nii palju, et vahepeal oli vaja ruumi juurde teha. Lõpuks kui ruumi oli juurde tehtud, jätkasid tüdrukud tööd. Vahepeal pidi jälle kottidele ruumi juurde tegema, aga sellegipoolest suutsid 9.b tüdrukud oma töö pool tundi varem ära teha. Tüdrukud said raske tööga lihtsasti hakkama ja see käik tekitas mitmeski huvi seal edaspidigi käia. Vabatahtlik abista

Meie kooli õpilane vabatahtlikuna Maailmakoristuspäeva videoülekande meeskonnas New Yorgis

2023. aasta maailmakoristuspäeval käis koristamas 19,1 miljonit inimest üle kogu maailma. 16. septembril kell kell 16 Eesti aja järgi alustati New Yorgi Eesti Maja juhtimiskeskuses videoülekannet maailmakoristuspäevast üle maailma. Otseülekandes näidati nii eelsalvestatud intervjuusid enam kui 140 riigi vabatahtlike meeskondadega kui tehti ka otselülitusi erinevatest tegevuspaikadest. Ülekannet juhtis ajakirjanik Colm Flynn. Meie 12.a klassi õpilane Sebastian Sepp osales vabatahtlikuna maailmakoristuspäeva videoülekande loomisel New Yorgi Eesti Majas. Tema ülesanne oli olla kaamera taga ning muuhulgas käis ta ka filmimas intervjuusid kohalike inimestega New Yorgi tänavatel. Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/live/KW8nt-I8HqY?si=PU39Rik8DV-gYIpw Sebastian tutvustas oma kogemusi ka kooliperele Rohelise kooli koosolekul 20. novembril.

Toimus Kuristiku heategevuslik jõululaat

12. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku heategevuslik jõululaat, kus kaubeldi omavalmistatud küpsetiste, maiustuste, käsitöö, ehete, jõulukaunistuste, piparkookidega. Laada korraldajateks olid 2.-4. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Kaubavalik oli väga lai ning elav kauplemine toimus kõigil vahetundidel. Iga müüja annetas 50% oma tulust. Sellel aastal läheb meie ühine annetus, 570 eurot, Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Suur tänu kõigile õpilastele, õpetajatele ja vanematele, tänu kellele meie jõululaat taas toredasti teoks sai!