Otse põhisisu juurde

Toimus Kuristiku II autovaba päev!

 Kuristiku Gümnaasiumis oli reedel, 16. septembril kohe mitu olulist päeva korraga. Tähistasime kooli sünnipäeva ja ühtlasi toimus ka autovaba päev. Koolihoovi väravad jäid sel päeval suletuks, et populariseerida keskkonnasäästlikumate liikumisviiside kasutamist nii õpetajate kui õpilaste hulgas. Lõpu sai ka kaks nädalat kestnud klassidevaheline võistlus alternatiivsete liikumisvahendite kasutamise osas. Kõige populaarsemad liiklusvahendid olid tavaline jalgratas ja tõukeratas, aga tuldi ka rula või rulluiskudega. Iga alternatiivse liiklusvahendiga kooli tulija, kel oli ette näidata ka vajalik turvavarustus, sai hommikuti väikse kleepsu, mille sai fuajees plakatil oma klassi lahtrisse kleepida. Kõige usinamad noored ratturid olid 3.-4. klasside õpilased, kelle kleepsulahtrid said päris täis. Meie koolis pööratakse palju tähelepanu õpilaste tervislikele eluviisidele ja piisavale liikumisele. Autodest tühi kooliõu meelitas lapsi sel päeval tavapärasest julgemalt õuevahetundides jooksma ja lustima.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko