Otse põhisisu juurde

Toimus Rohelise Kooli seminar

Seekordne RK seminar toimus 1. detsembril veebis. Teemaks olid koolilaste rajakaamerad ja „Aasta loom“ õppetegevuses. Koolitajateks Helen Arusoo (koolilaste rajakaamerate projekti ja “Aasta looma” eestvedaja) ja harrastusfotograaf Tarmo Mikussaar.
Esinejad tutvustasid, kuidas kasutatakse jahimeeste looduskaameraid õppetöös ning kutsusid koole üles seda praktiseerima. Selline tegevus annab lastele võimaluse jälgida metsaelu vahetult, tutvuda erinevate loomade ja nende käitumisega. Rajakaamerad aitavad rikastada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, tutvustades eri looma- ja linnuliike ehedal ja lastele põneval viisil.
Samuti tuli juttu „Aasta loomast 2021“, kelleks on rott. Esinejatel oli ideid, mida põnevat õpilastega aasta looma teemadel ette võtta. Eesti Terioloogia* Selts pakub õpilastele välja valiku põnevaid loov- ja uurimistööde teemasid rottidest.
Loe lähemalt teemade kohta: https://www.terio.ee/index.php?id=45

* Terioloogia on zooloogia haru, mis tegeleb imetajate uurimisega.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Meie kooli õpilane vabatahtlikuna Maailmakoristuspäeva videoülekande meeskonnas New Yorgis

2023. aasta maailmakoristuspäeval käis koristamas 19,1 miljonit inimest üle kogu maailma. 16. septembril kell kell 16 Eesti aja järgi alustati New Yorgi Eesti Maja juhtimiskeskuses videoülekannet maailmakoristuspäevast üle maailma. Otseülekandes näidati nii eelsalvestatud intervjuusid enam kui 140 riigi vabatahtlike meeskondadega kui tehti ka otselülitusi erinevatest tegevuspaikadest. Ülekannet juhtis ajakirjanik Colm Flynn. Meie 12.a klassi õpilane Sebastian Sepp osales vabatahtlikuna maailmakoristuspäeva videoülekande loomisel New Yorgi Eesti Majas. Tema ülesanne oli olla kaamera taga ning muuhulgas käis ta ka filmimas intervjuusid kohalike inimestega New Yorgi tänavatel. Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/live/KW8nt-I8HqY?si=PU39Rik8DV-gYIpw Sebastian tutvustas oma kogemusi ka kooliperele Rohelise kooli koosolekul 20. novembril.

2. klassid Kuristu miniloomatalus

Ääsmäe külas tegutseb väike ja hubane Kuristu miniloomatalu. 2. klasside KIK projekt viiski lapsi loomadega tutvuma . Loomi sai katsuda ja oma käega toita. Talus said lapsed näha shetlandi ponisid, kitsi, lambaid, küülikuid, hanesid, kanu, kalkuneid, parte, paabulinde, vutte ja merisigu.

Toimusid järjekordsed Kuristiku maailmahariduspäevad

13.-15. novembril toimusid Kuristiku Gümnaasiumis juba traditsioonilised maailmahariduspäevad. Sel aastal seoti projektõpe maailmahariduse ja ruumiloomega – kuulutati välja kogu kooliperet kaasav ruumiloomekavandite konkurss „Meie maailm. Minu mõju“. Kogu koolipere asus välja mõtlema, kuidas tuua värve koolimaja halli betoonist sisehoovi, mis praegusel kujul leiab vähe kasutust. Õpilased pidid välja töötama lahendused, kuidas muuta Kuristiku gümnaasiumi sisehoov roheliseks, elurikkaks ja mitmeotstarbeliselt kasutatavaks keskkonnaks, kus tunneks end hästi kogu koolipere. 13. novembril toimus inspiratsioonipäev erinevate oma ala spetsialistide ettekannete ja töötubadega. Külas käisid arhitektid Kaidi Põldoja ja Paco Ulman Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome meeskonnast, Maria Sakarias Mondost ja grafitikunstnik Emilia Sabirova, loomeüksusest Minty Shrimp. Samuti käidi inspiratsiooni ammutamas Telliskivi loomelinnakus. Kogu projektiperioodi tehnilised lahendused ja teleülekanded teostat