Otse põhisisu juurde

Toimus Rohelise Kooli seminar

Seekordne RK seminar toimus 1. detsembril veebis. Teemaks olid koolilaste rajakaamerad ja „Aasta loom“ õppetegevuses. Koolitajateks Helen Arusoo (koolilaste rajakaamerate projekti ja “Aasta looma” eestvedaja) ja harrastusfotograaf Tarmo Mikussaar.
Esinejad tutvustasid, kuidas kasutatakse jahimeeste looduskaameraid õppetöös ning kutsusid koole üles seda praktiseerima. Selline tegevus annab lastele võimaluse jälgida metsaelu vahetult, tutvuda erinevate loomade ja nende käitumisega. Rajakaamerad aitavad rikastada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, tutvustades eri looma- ja linnuliike ehedal ja lastele põneval viisil.
Samuti tuli juttu „Aasta loomast 2021“, kelleks on rott. Esinejatel oli ideid, mida põnevat õpilastega aasta looma teemadel ette võtta. Eesti Terioloogia* Selts pakub õpilastele välja valiku põnevaid loov- ja uurimistööde teemasid rottidest.
Loe lähemalt teemade kohta: https://www.terio.ee/index.php?id=45

* Terioloogia on zooloogia haru, mis tegeleb imetajate uurimisega.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Meie õpilasi saatis edu teadustööde konkursil

Kirjutab õpilastööde juhendaja õpetaja Andre Roden: 9.–10. aprillil toimus Tartu AHHAA keskuses õpilaste teadusfestival juba 23. korda, kuid see kord oli eriline, sest õpilasuurimuste konkursi lõppvoorus oli esindatud ka meie oma Anastassia Võsa ainulaadne uurimistöö „Hüdrofiilsete ja hüdrofoobsete lahustite mõju valkude interaktsioonidele: molekulaardünaamiline modelleerimine“. Olime tunnistajaks, kuidas Anastassia vaimustas komisjoniliikmeid sorava jutuga ja ei jäänud neile kunagi vastust võlgu. Jutu taustaks tehtud ilmekas poster tõmbas ligi nii karvaseid kui sulelisi, nii suuremaid kui pisemaidki külalisi. Kuigi uurimistöö täitis väga olulist ja kaua püsinud lünka valkude struktuurimuutuste uurimises, ei peetud seda rahalise auhinna vääriliseks. Sellegipoolest, kõik valatud higi, veri ja pisarad (viimased peamiselt juhendaja silmist) tasusid end ära, sest pelgalt lõppvooru valituks osutumine on tohutu tunnustus, mis näitab, kui suur oli autori panus Eesti teadusesse. Auhinnal on lõ

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.