Otse põhisisu juurde

Rohelise Kooli seminaril räägiti digijäätmetest

21. jaanuaril 2021 toimus järjekordne Rohelise Kooli seminar teemal „Energia ja digijäätmed“. 
Lektor Marek Muiste Tartu Regiooni Energiaagentuurist kõneles, kuidas tekivad digijäätmed. Kogu tänapäeva tööstuslik turumajandus põhineb kaupade ületootmisel. Soodustatakse tarbimist, sest ühest küljest see elavdab majandust, aga teisalt on maailmas igal ajahetkel alati rohkem kaupu, kui kogu inimkond eales suudaks ära kasutada. 
Sellel kõigel on aga oma otsene mõju kliimale.
Suurima keskkonnamõjuga on energia tootmine, transport, materjalid ja jäätmed.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Võõrustasime Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli peret

3. mail käisid meil külas Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli töörühma liikmed.  Ühiselt arutasime, mis ja kuidas oleme keskkonnateemasid käsitlenud ning kuidas veelgi rohkem kogu kooliperet kaasata. Tegime ka ringkäigu koolihoovis ning tutvustasime oma kooli võimalusi Rohelise koolina. 

8.a klass Nõval loodusmatkal

22. mail käis 8.a klass Nõva mail loodusmatkal. Maastik oli imeilus - liivane mererand, lopsakas mets ning tore piknikukoht järve ääres, kus oli mõnus supelda. Õpilased nautisid ilusat ilma ja looduses viibimist väga. 

Sisehoovi lillekastid said väikeste aednike abiga uue sisu

4.e klassi õpilased ja õpetaja Anu istutasid ja külvasid koolimaja sisehoovi lillekastidesse erinevaid taimi. Oma tubli panuse andsid ka 1.a, 1.b ja 1.e klassi väikesed aednikud, kes olid eelnevalt klassides aknalaudadel ette kasvatanud rukkililli, saialilli, päevalilli, kressi, basiilikut, öölevkoisid, lehtkapsast ja lehtpeeti.  Kuna ilmad olid väga kuivad ja kuumad, siis olid usinad 4.e klassi õpilased üle päeva töös kastide kastmisega. Praeguseks on kastide sisu löönud rõõmsalt haljendama. Õnneks on nüüd ka vihm andnud kastmisbrigaadile natuke puhkust.