Otse põhisisu juurde

4.a klassi õpilased käisid presidendi loengu salvestusel

25. jaanuaril toimus Vikerraadio stuudios järjekordne „Laste ööülikooli“ loengu salvestus. Loengu teemaks oli keskkonnahoid ja sellesse panustamine. Lektoriks Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.
4.a klassi õpilastel, tublidel Rohelise Kooli töörühma liikmetel Helene Talil, Sofie Vilbergil ning Heidi-Liis Laupal avanes ülimalt huvitav võimalus osaleda loengu salvestamisel kuulajate ja küsijatena. President kõneles lastele keskkonnateadlikkuse tõstmise võimalustest ning vastavast poliitikakujundamise protsessist.

Saade läheb eetrisse kevade poole, täpsem info tuleb ka Rohelise Kooli blogisse.
Raadioteatri lühiloengute sari "Laste ööülikool" on lastele mõeldud minisari, mida on huvitav kuulata ka suurel inimesel.


Fotode autor on saate toimetaja Jaan Tootsen.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Põhikooli tüdrukud õmblesid korduvkasutatavaid näomaske

Tänases keerulises olukorras, kus levib koroonaviirus, on maskide kandmine paljudes kohtades kohustuslik või soovitatav. Ka koolis kannavad mitmed õpilased maske. Üsna ruttu sai õpilastele selgeks, et ühekordsete maskide kasutamine on suur rahaline kulu, lisaks saastab märkimisväärselt keskkonda. Nii tegid 6b õpilased käsitööõpetajale ettepaneku tunnis korduvkasutatavaid maske õmmelda. Õpetaja oli nõus ja nii valmisid mitme põhikooliklassi tüdrukutel korduvkasutatavad kangast maskid.

1.C ja 1.D käisid rabamatkal Viru rabas

15. oktoobril käisid 1.C ja 1.D klass loodusmatkal Viru rabas. Esimene peatus tehti Tülivere tamme juures, mille vanus võib olla 350-400 aastat. Jalutuskäigul tamme juurde nähti karjamaal lambaid ning kiviaiaga ääristatud karjateed. Lapsed said pugeda tamme õõnsusesse. Edasi jätkus sõit Viru raba suunas.   Viru raba on üks väiksemaid laugastikuga rabasid Lahemaa Rahvuspargis, mis meelitab oma salapäraga siia ikka ja jälle palju külastajaid. Viru raba õpperada kulgeb läbi raba piki laudteed, mis on 3,5 km pikk. Rada algab Männiku-Loksa teelt ning lõpeb vanal Narva maanteel. Selle läbimiseks kulus 2 tundi. Vahepeal tehti ka väike piknikupeatus vaatetorni juures, kust avanesid imelised loodusvaated rabale ja laugastele.   Rabas said lapsed uudistada erinevaid rabataimi: mustikaid, sinikaid, pohli ja jõhvikaid, sookailu, kanarbikku, vaevakaske jt.  Nõmmeveski puhkekohas toimus piknik ja väike grill. Viimasena külastati Nõmmeveski juga Valgejõel, kus lapsed said juua puhast allikavett. Raba

Ressursikulu analüüs 2016-2018 (jaanuar, veebruar).

Elektrikulu võrdlus ja analüüs: Kätepaberi kulu 2016-2017 Veetarbimise analüüs Koopiapaber Kooli elektri kasutus Soojuskulud