Otse põhisisu juurde

2d käis looduses õppekäigul

Praegu distantsõppe ajal saavad koolis kohapeal õppida vaid vähesed õpilased. Meie 2d käib iga päev koolis õppimas ja õppetöö raames viidi läbi ka hariv õppetund Pirita-Kose keskkonnahariduskeskuses. 2d klassijuhataja Kristin Pannerlein kirjutab toimunud õppekäigu kohta nii:

Käisime täna 2D klassiga Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoas. Saime teada milliseid töid metsamees teeb ja kuidas vanasti puude pikkust ja paksust mõõdeti. Lapsed said ka ise oma sülla pikkuse ja vaksa pikkuse järgi otsida üles sobiva puu ja oksa. Samuti mõõtsime puid karjapoisi meetodit kasutades. Lapsed said ise proovida käsisaega ja kirvega okste saagimist ja raiumist. Mängisime mängu "Sisalik".Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

6c keskkonnategu - pandipakendi sorteerimine

 6c klass algatas oma koduklassis pandipakendi keskkonnasõbraliku kogumise. Lapsed seadsid sisse uhke ise disainitud kasti, kuhu nii nemad ise, kui ka teised õpilased, kes antud ruumis õpivad, on oodatud oma pandipakendeid panema. Siiani pangi pandipakend valdavalt samasse kasti tavaliste pakenditega, mis ei võimaldanud seda asjalikult utiliseerimisele viia. Õpilastel on kokku lepitud kasti tühjenduskord ja pakendist saadav raha kulutatakse klassi ühiseks hüvanguks.

Kuristiku heategevuslik jõululaat

Kolmapäeval, 8. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku gümnaasiumi heategevuslik jõululaat, mida korraldasid 1.-5. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Jõululaada eesmärgiks oli väärtustada isetegemist ning sellega seonduvalt ka väiksemat tarbimist. Õpilased olid müügiks toonud perede abiga valmistatud väga eriilmelisi küpsetisi ja käsitööd. Iga müüja annetas 50% oma müügitulust Tallinna Lastehaigla toetuseks. Ühiseks annetuseks koguti üle 500 euro.