Otse põhisisu juurde

Sügisene saagikoristus kooliaias

Teisipäeval, 21. septembril just sügise künnisel kogunesid kooliaeda 2.b klassi õpilased. Seekordse õuesõppetunni eesmärk oli lõimida eesti keelt ja loodusõpetust ning teha kooliaias sügisene saagikoristus.
Ühisel jõul ja nõul võeti üles porgandid. Soojas suves ning rammusas turbamullas olid need kasvanud lausa hiiglase mõõtu. Samuti võeti üles lehtpeedid. Lapsed meenutasid, kui väikesed olid need taimebeebid, mis maha istutati. Suve jooksul olid ka neist sirgunud lopsakad isendid. Üllatuseks oli lehtpeetidel väga tugev juurestik, sest nende välja tõmbamisel oli vaja mitme lapse jõudu, nagu vanas heas naerimuinasjutus.
Ka sibulad ja küüslaugud olid kasvatanud alla tublid mugulad. Kõrvitsapeenrast saadi saagiks kaks korralikku kõrvitsat. Tomatitel oli küljes rohelisi vilju, mis polnud jõudnud minna punaseks. Need toodi tuppa järelvalmima.
Saialilledelt korjasid lapsed järgmiseks aastaks seemneid. Piparmünt oli kasvanud väga jõudsalt. Seda said kõik soovijad võtta koju tee tegemiseks.  
Sibulad, kõrvitsad ja osa porgandeid viidi ühiselt sööklatädidele, et niiviisi anda oma väike panus ka koolitoidu valmistamisse. Porgandit jätkus ka lastele krõmpsutamiseks.
Lapsed olid aias toimetades väga tublid. Ühiselt leiti, et niisuguseid tunde võiks olla rohkem.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Põhikooli tüdrukud õmblesid korduvkasutatavaid näomaske

Tänases keerulises olukorras, kus levib koroonaviirus, on maskide kandmine paljudes kohtades kohustuslik või soovitatav. Ka koolis kannavad mitmed õpilased maske. Üsna ruttu sai õpilastele selgeks, et ühekordsete maskide kasutamine on suur rahaline kulu, lisaks saastab märkimisväärselt keskkonda. Nii tegid 6b õpilased käsitööõpetajale ettepaneku tunnis korduvkasutatavaid maske õmmelda. Õpetaja oli nõus ja nii valmisid mitme põhikooliklassi tüdrukutel korduvkasutatavad kangast maskid.

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi Rohelise Kooli tegevuskava 2020/2021

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi Rohelise Kooli tegevuskava 2020/2021.     1. ROHELISE KOOLI TÖÖRÜHM Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi Rohelise Kooli töörühm tegutseb 2020/21. õppeaastal järgmises koosseisus: Õpetajad: Karmen Kisel – projekti koordinaator, 4.-6. klasside õppejuht, 11. klassi klassijuhataja; Külli Ratassepp – projekti koordinaator, klassiõpetaja, 1. klassi klassijuhatajata; Ly Melesk – 1.-3. klasside õppejuht, tervisenõukogu juht, 3. klassi klassijuhataja; Kirsti Vooglaid – loodusõpetuse ja robootika õpetaja, 12. klassi klassijuhataja; Ele-Marika Sooväli – geograafia- ja majandusõpetaja, 4. klassi klassijuhataja; Hanna Kivila – klassiõpetaja, 5. klassi klassijuhataja; Margit Onga – loodusõpetuse ja keemia õpetaja; Kartin Näär – bioloogiaõpetaja, 8. klassi klassijuhataja; Õpilased: RK töörühma kuuluvad õpilased 3., 4., 5. 6., 7., 8., 9. ja 11. klassidest. Lapsevanemad: Siret Laupa ja Jacqueline Illisson 2. TKG KESKKONNAPÕHIMÕTTED 1. Kustutame ruumist lahkudes tuled. 2. Me

Jelizaveta Grintšuk (11b) kirjutas Postimehte artikli meie Rohelise kooli tegemistest

 Äsja ilmus venekeelses Postimehes vahva artikkel Kuristiku Gümnaasiumi Rohelise kooli töörühma algatustest ja klasside keskkonnategudest. Originaalartiklit koos vahva pildimaterjaliga näeb siit: https://rus.postimees.ee/7118436/ot-posadki-narcissov-do-sbora-kofeynoy-gushchi-kak-lasnamyaeskie-shkolniki-vedut-borbu-za-ekologiyu?fbclid=IwAR0PC6T4EaqGnNdYOwe2osSFK4VpAMFhDb5aYEt-TKgfouHthy2zFYwG9Ms Autor, kes on venekeelse Postimehe noor reporter, saatis meile ka artikli eestikeelse tõlke: Viimastel aastatel on keskkonnasõbralikkuse teemad väga populaarsed. Mõned inimesed eelistavad juba praegu just biolagunevatest materjalidest pakendeid, zero waste printsiipi praktiseerivate arv kasvab, aga mida tehakse õpilaste teadlikkuse tõstmiseks Eesti koolides? 4.-6. klassi õppejuht, saksa keele õpetaja ja projekti “Roheline kool” juht Karmen Kisel jutustas SSE Riga ja Rus.Postimehe Ajakirjanduse suvekooli vilistlasele Jelizaveta Grintšukile sellest, mida tehakse Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis ke