Otse põhisisu juurde

4.c kinkis metsale 10 laialehist puud

Sellel õppeaastal otsustasid 4.c klassi õpilased koos peredega teha kingituse Eesti loodusele. Selleks andsime oma panuse, et istutataks meie nimel metsa 10 laialehist puuliiki, mida Eesti looduses napib: saared, jalakad, künnapuud, tammed, pärnad ja vahtrad. Suurendades selliselt meie metsa elurikkust.

Kuna puude kasvatamine võtab aega, siis jääme nüüd ootama andmeid, kuidas meie puuseemnetel läheb, kuhu metsa nad istutatakse ja millal on meie puude istutamise aeg. Praegu saime sihtasutuselt Koosloodus tunnistuse oma panuse eest

Lisaks arutasime klassis, miks on puud meie looduses tähtsad. Siin on mõned meie klassi õpilaste vastustest: „ … sest puud annavad hapnikku, et oleks värskem õhkkond; loomadel on kodu kus elada; kui puid ei oleks, siis ei oleks Maal elu; puud annavad meile puuvilju; puud on olulised ka selleks, et nende okste peal saavad linnud pesitseda; puud filtreerivad meie õhku; jne… „

Kokkuvõtteks joonistasime klassijuhatajatunnis kõik oma puu ja kirjutasime juurde meie klassi TOP 5 olulisemat põhjust, miks on puud tähtsad.

Kui teiegi oma klassiga soovite aidata Eesti metsade elurikkust taastada, siis andke oma panus Sihtasutus Koosloodus kaudu (kodulehekülg https://koosloodus.ee/)

Õpetaja Kirsti Vooglaid

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

9.b tüdrukud käisid Toidupangas vabatahtlikuks

9.b klassi tüdrukud käisid koos klassijuhataja Valentina Tsirihhovaga Toidupangas vabatahtlikuna abiks, et abivajajatele toidupakke valmistada. See oli nende klassi keskkonnategu. Klass võeti vastu rõõmuga ja seletati neile, mida tuleb pakkidesse panna. Enne pakkimist said loomulikult kõik tüdrukud endale uhked Toidupanga põlled. Pakkimise alal jaotati tüdrukud kahte gruppi. Ka klassijuhataja töötas koos tüdrukutega usinasti. Juba tunni ajaga suutis esimene grupp tüdrukuid nii palju pakke teha, nii et majonees sai otsa. Tehti paus, käidi vett joomas ja karastati ennast Toidupanga poolt vabatahtlikele mõeldud joogivalikuga. Pakke kogunes nii palju, et vahepeal oli vaja ruumi juurde teha. Lõpuks kui ruumi oli juurde tehtud, jätkasid tüdrukud tööd. Vahepeal pidi jälle kottidele ruumi juurde tegema, aga sellegipoolest suutsid 9.b tüdrukud oma töö pool tundi varem ära teha. Tüdrukud said raske tööga lihtsasti hakkama ja see käik tekitas mitmeski huvi seal edaspidigi käia. Vabatahtlik abista

Meie kooli õpilane vabatahtlikuna Maailmakoristuspäeva videoülekande meeskonnas New Yorgis

2023. aasta maailmakoristuspäeval käis koristamas 19,1 miljonit inimest üle kogu maailma. 16. septembril kell kell 16 Eesti aja järgi alustati New Yorgi Eesti Maja juhtimiskeskuses videoülekannet maailmakoristuspäevast üle maailma. Otseülekandes näidati nii eelsalvestatud intervjuusid enam kui 140 riigi vabatahtlike meeskondadega kui tehti ka otselülitusi erinevatest tegevuspaikadest. Ülekannet juhtis ajakirjanik Colm Flynn. Meie 12.a klassi õpilane Sebastian Sepp osales vabatahtlikuna maailmakoristuspäeva videoülekande loomisel New Yorgi Eesti Majas. Tema ülesanne oli olla kaamera taga ning muuhulgas käis ta ka filmimas intervjuusid kohalike inimestega New Yorgi tänavatel. Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/live/KW8nt-I8HqY?si=PU39Rik8DV-gYIpw Sebastian tutvustas oma kogemusi ka kooliperele Rohelise kooli koosolekul 20. novembril.

Toimus Kuristiku heategevuslik jõululaat

12. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku heategevuslik jõululaat, kus kaubeldi omavalmistatud küpsetiste, maiustuste, käsitöö, ehete, jõulukaunistuste, piparkookidega. Laada korraldajateks olid 2.-4. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Kaubavalik oli väga lai ning elav kauplemine toimus kõigil vahetundidel. Iga müüja annetas 50% oma tulust. Sellel aastal läheb meie ühine annetus, 570 eurot, Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Suur tänu kõigile õpilastele, õpetajatele ja vanematele, tänu kellele meie jõululaat taas toredasti teoks sai!