Otse põhisisu juurde

4.c kinkis metsale 10 laialehist puud

Sellel õppeaastal otsustasid 4.c klassi õpilased koos peredega teha kingituse Eesti loodusele. Selleks andsime oma panuse, et istutataks meie nimel metsa 10 laialehist puuliiki, mida Eesti looduses napib: saared, jalakad, künnapuud, tammed, pärnad ja vahtrad. Suurendades selliselt meie metsa elurikkust.

Kuna puude kasvatamine võtab aega, siis jääme nüüd ootama andmeid, kuidas meie puuseemnetel läheb, kuhu metsa nad istutatakse ja millal on meie puude istutamise aeg. Praegu saime sihtasutuselt Koosloodus tunnistuse oma panuse eest

Lisaks arutasime klassis, miks on puud meie looduses tähtsad. Siin on mõned meie klassi õpilaste vastustest: „ … sest puud annavad hapnikku, et oleks värskem õhkkond; loomadel on kodu kus elada; kui puid ei oleks, siis ei oleks Maal elu; puud annavad meile puuvilju; puud on olulised ka selleks, et nende okste peal saavad linnud pesitseda; puud filtreerivad meie õhku; jne… „

Kokkuvõtteks joonistasime klassijuhatajatunnis kõik oma puu ja kirjutasime juurde meie klassi TOP 5 olulisemat põhjust, miks on puud tähtsad.

Kui teiegi oma klassiga soovite aidata Eesti metsade elurikkust taastada, siis andke oma panus Sihtasutus Koosloodus kaudu (kodulehekülg https://koosloodus.ee/)

Õpetaja Kirsti Vooglaid

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko