Otse põhisisu juurde

Meie koolis toimus viie riigi EcoECHO projektikohtumine

Tallinna Kuristiku Gümnaasium võõrustas 21.-25. märtsil ECO Echo projekti partnereid Hispaaniast, Portugalist, Kreekast ja Türgist. Selle projektikohtumise teema oli "Minu individuaalne mõju keskkonnaprobleemidele". Õpilased püüdsid koostöös juhendajatega rahvusvahelistes töögruppides mõista, kuidas nende isiklikud toitumisharjumused ja tervislik eluviis võivad aidata meie planeedil reostusriske vähendada. Partnerriikide õpilased koostasid ettekandeid teemal „Rahvusköök“. Tehti ka Eesti rahvustoitu ja käidi Tallinna keskaegse köögiga seotud ajalooprogrammil, nädala sisse mahtusid joogatunnid ja pikkade vahemaade läbimine ilma ilma transporti kasutamata. Külalised viidi Tondiraba uisuplatsile uisutama ja keeglisaali - terves kehas terve vaim ja Kuristiku Gümnaasium on ju ometigi liikuma kutsuv kool! Loomulikult ei unustatud digioskusi ja kultuuriteadlikkust. Toimus IT töötuba ja giidiga ringkäigud mööda Tallinna ja Rakvere vanalinna. Loodame, et kõigi osalejate on kultuuriteadlikkus paranes ja kõik programmist osa saanud õpilased on valmis oma elustiili keskkonnasõbralikumaks muutma. Kool täna õpetajaid Natalja Kedrovit ja Olga Modinat, kes nädala vältel külalisi võõrustasid, samuti Sirje Vasmann-Perendit, kelle toel sai teoks vahva temaatiline kontsert kõigile külalistele. Tunnustust väärivad kõik meie tublid õpilased, kes projektis kaasa lõid: 8.B klassist Laura Lote Dobrjakova, Kristofer Jõginõlv, Oliver Kaptein, Timo Mandel; 9.B klassist Claudia Järve, Bianca Tõnuri, Vanessa Maribel Mägi, Ines Markus, Anna-Liisa Kaja, Hannah Angelika Tamm, Pärviz Mirijev; 8.A klassist Sandriin Salenik, Mereli Tuisk, Ainur Valyieva ja Albina Baranova.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko