Otse põhisisu juurde

Meie koolis toimus viie riigi EcoECHO projektikohtumine

Tallinna Kuristiku Gümnaasium võõrustas 21.-25. märtsil ECO Echo projekti partnereid Hispaaniast, Portugalist, Kreekast ja Türgist. Selle projektikohtumise teema oli "Minu individuaalne mõju keskkonnaprobleemidele". Õpilased püüdsid koostöös juhendajatega rahvusvahelistes töögruppides mõista, kuidas nende isiklikud toitumisharjumused ja tervislik eluviis võivad aidata meie planeedil reostusriske vähendada. Partnerriikide õpilased koostasid ettekandeid teemal „Rahvusköök“. Tehti ka Eesti rahvustoitu ja käidi Tallinna keskaegse köögiga seotud ajalooprogrammil, nädala sisse mahtusid joogatunnid ja pikkade vahemaade läbimine ilma ilma transporti kasutamata. Külalised viidi Tondiraba uisuplatsile uisutama ja keeglisaali - terves kehas terve vaim ja Kuristiku Gümnaasium on ju ometigi liikuma kutsuv kool! Loomulikult ei unustatud digioskusi ja kultuuriteadlikkust. Toimus IT töötuba ja giidiga ringkäigud mööda Tallinna ja Rakvere vanalinna. Loodame, et kõigi osalejate on kultuuriteadlikkus paranes ja kõik programmist osa saanud õpilased on valmis oma elustiili keskkonnasõbralikumaks muutma. Kool täna õpetajaid Natalja Kedrovit ja Olga Modinat, kes nädala vältel külalisi võõrustasid, samuti Sirje Vasmann-Perendit, kelle toel sai teoks vahva temaatiline kontsert kõigile külalistele. Tunnustust väärivad kõik meie tublid õpilased, kes projektis kaasa lõid: 8.B klassist Laura Lote Dobrjakova, Kristofer Jõginõlv, Oliver Kaptein, Timo Mandel; 9.B klassist Claudia Järve, Bianca Tõnuri, Vanessa Maribel Mägi, Ines Markus, Anna-Liisa Kaja, Hannah Angelika Tamm, Pärviz Mirijev; 8.A klassist Sandriin Salenik, Mereli Tuisk, Ainur Valyieva ja Albina Baranova.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

9.b tüdrukud käisid Toidupangas vabatahtlikuks

9.b klassi tüdrukud käisid koos klassijuhataja Valentina Tsirihhovaga Toidupangas vabatahtlikuna abiks, et abivajajatele toidupakke valmistada. See oli nende klassi keskkonnategu. Klass võeti vastu rõõmuga ja seletati neile, mida tuleb pakkidesse panna. Enne pakkimist said loomulikult kõik tüdrukud endale uhked Toidupanga põlled. Pakkimise alal jaotati tüdrukud kahte gruppi. Ka klassijuhataja töötas koos tüdrukutega usinasti. Juba tunni ajaga suutis esimene grupp tüdrukuid nii palju pakke teha, nii et majonees sai otsa. Tehti paus, käidi vett joomas ja karastati ennast Toidupanga poolt vabatahtlikele mõeldud joogivalikuga. Pakke kogunes nii palju, et vahepeal oli vaja ruumi juurde teha. Lõpuks kui ruumi oli juurde tehtud, jätkasid tüdrukud tööd. Vahepeal pidi jälle kottidele ruumi juurde tegema, aga sellegipoolest suutsid 9.b tüdrukud oma töö pool tundi varem ära teha. Tüdrukud said raske tööga lihtsasti hakkama ja see käik tekitas mitmeski huvi seal edaspidigi käia. Vabatahtlik abista

Meie kooli õpilane vabatahtlikuna Maailmakoristuspäeva videoülekande meeskonnas New Yorgis

2023. aasta maailmakoristuspäeval käis koristamas 19,1 miljonit inimest üle kogu maailma. 16. septembril kell kell 16 Eesti aja järgi alustati New Yorgi Eesti Maja juhtimiskeskuses videoülekannet maailmakoristuspäevast üle maailma. Otseülekandes näidati nii eelsalvestatud intervjuusid enam kui 140 riigi vabatahtlike meeskondadega kui tehti ka otselülitusi erinevatest tegevuspaikadest. Ülekannet juhtis ajakirjanik Colm Flynn. Meie 12.a klassi õpilane Sebastian Sepp osales vabatahtlikuna maailmakoristuspäeva videoülekande loomisel New Yorgi Eesti Majas. Tema ülesanne oli olla kaamera taga ning muuhulgas käis ta ka filmimas intervjuusid kohalike inimestega New Yorgi tänavatel. Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/live/KW8nt-I8HqY?si=PU39Rik8DV-gYIpw Sebastian tutvustas oma kogemusi ka kooliperele Rohelise kooli koosolekul 20. novembril.

Toimus Kuristiku heategevuslik jõululaat

12. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku heategevuslik jõululaat, kus kaubeldi omavalmistatud küpsetiste, maiustuste, käsitöö, ehete, jõulukaunistuste, piparkookidega. Laada korraldajateks olid 2.-4. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Kaubavalik oli väga lai ning elav kauplemine toimus kõigil vahetundidel. Iga müüja annetas 50% oma tulust. Sellel aastal läheb meie ühine annetus, 570 eurot, Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Suur tänu kõigile õpilastele, õpetajatele ja vanematele, tänu kellele meie jõululaat taas toredasti teoks sai!