Otse põhisisu juurde

6ABCDE osalesid suurel kevadisel koristustalgul!

Kuristiku Gümnaasiumis on käimas projektinädal. 6. klassid on oma nädala tegevused pühendanud looduses olemisele ja sealse märkamisele. Erinevate taimede tundma õppimise kõrval sai täna tegeletud ka koduümbruse kevadise korrastamisega. Viis kuuendat klassi, kokku pea 100 õpilast koos oma klassijuhatajate ja kehalise kasvatuse õpetajatega käisid koristustalgutel KUMU autoparkla, Raudsilla tänava ja Laagna tee vahelisel haljasalal. Lasnamäe linnaosa valitsus tõi noorele kotid ja kindad ning mõne tunniga korjati ühisel jõul kokku tohutu kogus väikse- ja suuremõõtmelist prügi, mille LLOV nüüd ära saab viia. Viime lapsi alates 2015. aastast igal kevadel talgutele, et teadvustada noortele looduse puhtana hoidmise ja enese järelt koristamise vajadust.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

6c keskkonnategu - pandipakendi sorteerimine

 6c klass algatas oma koduklassis pandipakendi keskkonnasõbraliku kogumise. Lapsed seadsid sisse uhke ise disainitud kasti, kuhu nii nemad ise, kui ka teised õpilased, kes antud ruumis õpivad, on oodatud oma pandipakendeid panema. Siiani pangi pandipakend valdavalt samasse kasti tavaliste pakenditega, mis ei võimaldanud seda asjalikult utiliseerimisele viia. Õpilastel on kokku lepitud kasti tühjenduskord ja pakendist saadav raha kulutatakse klassi ühiseks hüvanguks.

Kuristiku heategevuslik jõululaat

Kolmapäeval, 8. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku gümnaasiumi heategevuslik jõululaat, mida korraldasid 1.-5. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Jõululaada eesmärgiks oli väärtustada isetegemist ning sellega seonduvalt ka väiksemat tarbimist. Õpilased olid müügiks toonud perede abiga valmistatud väga eriilmelisi küpsetisi ja käsitööd. Iga müüja annetas 50% oma müügitulust Tallinna Lastehaigla toetuseks. Ühiseks annetuseks koguti üle 500 euro.