Otse põhisisu juurde

Liikluspäev Kuristikus

31. mail toimus liikluspäev meie kooli 1.-2. klassidele. Lapsed said osaleda 8 erinevas töötoas, mis kõik toetasid Rohelise kooli teemasid "Transport" ning "Tervis ja heaolu".

1. Liikluspolitsei ja lõvi Leo selgitasid lastele kiivri kandmise vajalikkust ja tehti munakiivrikatse. Tutvustati olulisi liiklusmärke, räägiti tõuke- ja jalgrattaga liiklemise ohtudest. Juhiti laste tähelepanu ettevaatlikkusele.
2. Liikluslinnak liiklusmärkidega: õpilased said liigelda nn „päris linnas“, kes tõukerattaga, kes jalakäijana. Õpiti selgeks olulised teeületuse reeglid.
3. Kahoot-mäng liiklusmärkide kohta toimus klassiruumis.
4. Kalevi jalgrattakool tutvustas jalgrattaohutuse reegleid. Sõita sai ka jalgrattakooli õpperatastega ja kõiki kutsuti trenni.
5. Vigursõidurada: õpilased said vigurisõiduraja läbida jalg-, tõukerattaga või jalgsi, pannes proovile oma osavust ja tasakaalu.
6. Liiklustund klassis: 1. klassid täitsid Liiklusaabitsat ning 2. klassidel oli tund teemal „Jalgratas ja jalgrattur“.
7. Esmaabi: kooli meditsiinitöötaja õpetas õpilasi õnnetuse puhul haava eest hoolitsema ja haava siduma.
8. Põrandamäng Islandilt kaasa toodud mängujuhendite järgi, mille käigus läbiti tore õppe-mänguraja liiklusalaste ülesannetega. Lapsed said palju liikuda ning kaasa turvaliseks liiklemiseks vajalikke teadmisi ja oskusi.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

6c keskkonnategu - pandipakendi sorteerimine

 6c klass algatas oma koduklassis pandipakendi keskkonnasõbraliku kogumise. Lapsed seadsid sisse uhke ise disainitud kasti, kuhu nii nemad ise, kui ka teised õpilased, kes antud ruumis õpivad, on oodatud oma pandipakendeid panema. Siiani pangi pandipakend valdavalt samasse kasti tavaliste pakenditega, mis ei võimaldanud seda asjalikult utiliseerimisele viia. Õpilastel on kokku lepitud kasti tühjenduskord ja pakendist saadav raha kulutatakse klassi ühiseks hüvanguks.

Kuristiku heategevuslik jõululaat

Kolmapäeval, 8. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku gümnaasiumi heategevuslik jõululaat, mida korraldasid 1.-5. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Jõululaada eesmärgiks oli väärtustada isetegemist ning sellega seonduvalt ka väiksemat tarbimist. Õpilased olid müügiks toonud perede abiga valmistatud väga eriilmelisi küpsetisi ja käsitööd. Iga müüja annetas 50% oma müügitulust Tallinna Lastehaigla toetuseks. Ühiseks annetuseks koguti üle 500 euro.