Otse põhisisu juurde

Meie kool tunnistati taas Rohelise lipu vääriliseks

Kuristiku gümnaasium sai sel kevadel juba kolmandat korda auväärse Rohelise lipu tunnustuse.
Ülemaailmselt tuntud ökomärgis Roheline lipp antakse välja haridusasutustele, kes järgivad õppetöös, maja haldamisel ning kogu tegevuse korraldamisel keskkonnahariduse põhimõtteid.
Esmaspäeval, 6. juunil toimus Tartu Loodusmajas tunnustusüritus 46 tublile rohekoolile ja -lasteaiale üle Eesti.
Toimus lühikonverents ning lippude üleandmine. Tutvuti Taru Loodusmajaga, k
uulati huvitavaid ettekandeid loodusteadlaste Triinu Remmeli ja Urmas Tartese esituses, jagati kogemusi ning söödi torti. 
Ülekanne üritusest on järelvaadatav Rohelise Kooli FB lehelt:
https://www.facebook.com/events/2346084428865005?ref=newsfeed

See tunnustus on meile kõigile: meie tublidele rohelise kooli töörühma liikmetele, õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ja kaasaelajatele ühise panuse eest! 
Suur-suur tänu!  


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

6c keskkonnategu - pandipakendi sorteerimine

 6c klass algatas oma koduklassis pandipakendi keskkonnasõbraliku kogumise. Lapsed seadsid sisse uhke ise disainitud kasti, kuhu nii nemad ise, kui ka teised õpilased, kes antud ruumis õpivad, on oodatud oma pandipakendeid panema. Siiani pangi pandipakend valdavalt samasse kasti tavaliste pakenditega, mis ei võimaldanud seda asjalikult utiliseerimisele viia. Õpilastel on kokku lepitud kasti tühjenduskord ja pakendist saadav raha kulutatakse klassi ühiseks hüvanguks.

Maa päeva viktoriin

3. -6. klassid tähistasid saabuvat Maa päeva vahva, tempoka ja kaasakiskuva keskkonnaviktoriiniga. Initsiatiiv selliseks ürituseks tuli õpilaste poolt viimasel Rohelise kooli koosolekul. Õpilased arvasid, et taoline võistlus aitaks kaasa õpilaste teadlikkuse tõstmisele. Viktoriin toimus 19. aprillil, võisteldi kahes vanusekategoorias: 3.-4. klass ja 5.-6. klass. Iga klass pani välja 3-liikmelise võistkonna, ülejäänud õpilased elasid mängulisele Kahoot-viktoriinile elavalt kaasa. Küsimused olid põnevad ja arendavad, näiteks said õpilased teada, et Eestis raiutakse iga minuti jooksul 1000 puud, et turvas on taastumatu loodusvara, et Eestis on alates pandipakendi süsteemi käivitumisest kokku kogutud 3,5 miljardit pandipakendit, aga ka, et alumiiniumpurk laguneb looduses 200-500 aastat ning plastpudel maa sisse maetuna koguni kuni 1000 aastat. 3.-4. klasside arvestuses oli võistlus üsna tasavägine. Veebipõhine viktoriin mängis lisaks veel vingerpussi ja ei näidanud terve mängu jooks