Otse põhisisu juurde

3.c ja 3.d matk Kodru rabasse ja Tammsaare Väljamäele

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 3.c ja 3.d klasside õpilastel oli 21. septembril koos klassijuhatajate Heddy ja Veinikaga tore väljasõit Kodru rabasse ja Tammsaare Väljamäele Põhja-Kõrvemaal.

Matkapäev koosnes lõbusast bussisõidust, matkamisest Kodru raba ilus ja vaikuses, piknikust lõkke ümber Tammsaare Väljamäe laululava juures ning A. H. Tammsaare muuseumi programmist “Laste mängud ja tegemised 150 aastat tagasi”.

Kodru raba matkarada saab alguse Tammsaare väljamäelt A. H. Tammsaare muuseumi juurest ja kulgeb üle endiste soostunud rohumaade Järva-Madisele. Matkasime kunagi väljamäge poolitanud Tammsaare-Põhja ja Tammsaare-Lõuna talu piirilt lodumetsa, ületasime sookaasiku ja siirdesoometsa ning jõudsime lõpuks väikevoorele nimega Palgissaare. Matka tegi eriliseks see, et ületasime papa Hanseni kaevatud kraavi, kuni jõudsime puisrabasse. Sealt olevat vanasti kulgenud talitee Tammsaarest Järva-Madisele. Puisraba keskosas saime nautida vaatetornist avanevat lummavat vaadet kogu ümbritsevale rabale ning Vibujärvele. Raba punetas pohladest, mida õpilased suure vaimustusega noppisid ja maitsesid.

Matkapäev lõppes A. H. Tammsaare muuseumi programmiga, mille käigus meile tutvustati pere eluhooneid ja elu-olu 150 aastat tagasi. Sõbralike ja lahkete muuseumitöötajate juhendamisel toimus õpilastele ka lõbus võistlus, mis koosnes just nendest lastemängudest, mida mängiti möödunud aegadel. Kavas oli muu hulgas kibu kandmine, puumuna lusikal tassimine, looga alt läbironimine, hernetera pudelisse kukutamine ja käbide korvi viskamine. Interneti puudumine ei tulnud meeldegi, nii lõbus oli! Päikseline päev looduses läks igati asja ette.

Heddy Kivine, 3.c klassijuhataja













Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.

Osalesime õpilaskonverentsil "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa"

11. aprillil toimus Lindakivi kultuurikeskuses keskkonnateemaline õpilaskonverents. See oli juba teine omalaadne. Seekord kandis see pealkirja "Lasnamäe - nutikas ja keskkonnasõbralik linnaosa". Konverentsi korraldavad Lasnamäe koolid ning seekord oli võõrustaja rollis Lasnamäe Vene Gümnaasium. Konverentsil osalesid kokku 8 Lasnamäe kooli esindajad. Päeva esimeses pooles kuulati ettekandeid kliimamuutustest, kaasavast eelarvest Lasnamäe keskkonnasõbralikumaks muutmisel ja õppeaedade loomisest ning hooldamisest. Samuti korraldati lühike ekskursioon Lasnamäe vaatamisväärsustega tutvumiseks. Pärast lõunapausi viis iga osalenud kool läbi töötoa teemal "Vanade asjade uus elu".  Meie kooli tiimis olid Annabel Ader ja Lisandra Leisson 9.d klassist, Helle Pallas, Mariete Teder, Grete Värnik ja Kendra Marjapuu 7.b klassist, Kristina Kolesova 9.a klassist, õpetajad Liis Klimov, Jana Zebergs ja Külli Ratassepp ning koolijuht Aivi Osman.  Annabel ja Lisandra viisid läbi meie ko