Otse põhisisu juurde

3.c ja 3.d matk Kodru rabasse ja Tammsaare Väljamäele

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 3.c ja 3.d klasside õpilastel oli 21. septembril koos klassijuhatajate Heddy ja Veinikaga tore väljasõit Kodru rabasse ja Tammsaare Väljamäele Põhja-Kõrvemaal.

Matkapäev koosnes lõbusast bussisõidust, matkamisest Kodru raba ilus ja vaikuses, piknikust lõkke ümber Tammsaare Väljamäe laululava juures ning A. H. Tammsaare muuseumi programmist “Laste mängud ja tegemised 150 aastat tagasi”.

Kodru raba matkarada saab alguse Tammsaare väljamäelt A. H. Tammsaare muuseumi juurest ja kulgeb üle endiste soostunud rohumaade Järva-Madisele. Matkasime kunagi väljamäge poolitanud Tammsaare-Põhja ja Tammsaare-Lõuna talu piirilt lodumetsa, ületasime sookaasiku ja siirdesoometsa ning jõudsime lõpuks väikevoorele nimega Palgissaare. Matka tegi eriliseks see, et ületasime papa Hanseni kaevatud kraavi, kuni jõudsime puisrabasse. Sealt olevat vanasti kulgenud talitee Tammsaarest Järva-Madisele. Puisraba keskosas saime nautida vaatetornist avanevat lummavat vaadet kogu ümbritsevale rabale ning Vibujärvele. Raba punetas pohladest, mida õpilased suure vaimustusega noppisid ja maitsesid.

Matkapäev lõppes A. H. Tammsaare muuseumi programmiga, mille käigus meile tutvustati pere eluhooneid ja elu-olu 150 aastat tagasi. Sõbralike ja lahkete muuseumitöötajate juhendamisel toimus õpilastele ka lõbus võistlus, mis koosnes just nendest lastemängudest, mida mängiti möödunud aegadel. Kavas oli muu hulgas kibu kandmine, puumuna lusikal tassimine, looga alt läbironimine, hernetera pudelisse kukutamine ja käbide korvi viskamine. Interneti puudumine ei tulnud meeldegi, nii lõbus oli! Päikseline päev looduses läks igati asja ette.

Heddy Kivine, 3.c klassijuhataja

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

9.b tüdrukud käisid Toidupangas vabatahtlikuks

9.b klassi tüdrukud käisid koos klassijuhataja Valentina Tsirihhovaga Toidupangas vabatahtlikuna abiks, et abivajajatele toidupakke valmistada. See oli nende klassi keskkonnategu. Klass võeti vastu rõõmuga ja seletati neile, mida tuleb pakkidesse panna. Enne pakkimist said loomulikult kõik tüdrukud endale uhked Toidupanga põlled. Pakkimise alal jaotati tüdrukud kahte gruppi. Ka klassijuhataja töötas koos tüdrukutega usinasti. Juba tunni ajaga suutis esimene grupp tüdrukuid nii palju pakke teha, nii et majonees sai otsa. Tehti paus, käidi vett joomas ja karastati ennast Toidupanga poolt vabatahtlikele mõeldud joogivalikuga. Pakke kogunes nii palju, et vahepeal oli vaja ruumi juurde teha. Lõpuks kui ruumi oli juurde tehtud, jätkasid tüdrukud tööd. Vahepeal pidi jälle kottidele ruumi juurde tegema, aga sellegipoolest suutsid 9.b tüdrukud oma töö pool tundi varem ära teha. Tüdrukud said raske tööga lihtsasti hakkama ja see käik tekitas mitmeski huvi seal edaspidigi käia. Vabatahtlik abista

Meie kooli õpilane vabatahtlikuna Maailmakoristuspäeva videoülekande meeskonnas New Yorgis

2023. aasta maailmakoristuspäeval käis koristamas 19,1 miljonit inimest üle kogu maailma. 16. septembril kell kell 16 Eesti aja järgi alustati New Yorgi Eesti Maja juhtimiskeskuses videoülekannet maailmakoristuspäevast üle maailma. Otseülekandes näidati nii eelsalvestatud intervjuusid enam kui 140 riigi vabatahtlike meeskondadega kui tehti ka otselülitusi erinevatest tegevuspaikadest. Ülekannet juhtis ajakirjanik Colm Flynn. Meie 12.a klassi õpilane Sebastian Sepp osales vabatahtlikuna maailmakoristuspäeva videoülekande loomisel New Yorgi Eesti Majas. Tema ülesanne oli olla kaamera taga ning muuhulgas käis ta ka filmimas intervjuusid kohalike inimestega New Yorgi tänavatel. Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/live/KW8nt-I8HqY?si=PU39Rik8DV-gYIpw Sebastian tutvustas oma kogemusi ka kooliperele Rohelise kooli koosolekul 20. novembril.

Toimus Kuristiku heategevuslik jõululaat

12. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku heategevuslik jõululaat, kus kaubeldi omavalmistatud küpsetiste, maiustuste, käsitöö, ehete, jõulukaunistuste, piparkookidega. Laada korraldajateks olid 2.-4. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Kaubavalik oli väga lai ning elav kauplemine toimus kõigil vahetundidel. Iga müüja annetas 50% oma tulust. Sellel aastal läheb meie ühine annetus, 570 eurot, Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Suur tänu kõigile õpilastele, õpetajatele ja vanematele, tänu kellele meie jõululaat taas toredasti teoks sai!