Otse põhisisu juurde

Kuristiku kooliaed kannab vilja

Kuristiku gümnaasiumi tarbeaed kasvatas suvisel hooajal õisi ja vilju.
Suvine soojus on eriti meeldinud maasikataimedele, kes on kõvasti kosunud. Kahjuks just kõige magusamal maasikaajal ei ole lapsi koolis. Tuleb leppida, et kohalikud rästad ja varesed saavad maasikatega maiustada.  
Tublid õitsejad on saialilled ja tageetesed. Nende õiteilu jagub veel septembrikuusse.
Vilja kannavad porgandid, sibulad, küüslauk. Kevadel sai maha pandud ka kartul, mis on kivise pinnase kiuste tublid mugulad alla kasvatanud. Lehtpeedi ja lehtkapsa lopsakaid lehti saab tarvitada toiduks, samuti on nad peenras väga dekoratiivsed. 
Õpilased saavad sügisel veel enne saagikoristust kooliaias õppimas käia. Kuna meil on ka kooli "oma" jänesed, siis hea õnne korral võib peenarde läheduses ka pikk-kõrvu kohata.
 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

6c keskkonnategu - pandipakendi sorteerimine

 6c klass algatas oma koduklassis pandipakendi keskkonnasõbraliku kogumise. Lapsed seadsid sisse uhke ise disainitud kasti, kuhu nii nemad ise, kui ka teised õpilased, kes antud ruumis õpivad, on oodatud oma pandipakendeid panema. Siiani pangi pandipakend valdavalt samasse kasti tavaliste pakenditega, mis ei võimaldanud seda asjalikult utiliseerimisele viia. Õpilastel on kokku lepitud kasti tühjenduskord ja pakendist saadav raha kulutatakse klassi ühiseks hüvanguks.

Kuristiku heategevuslik jõululaat

Kolmapäeval, 8. detsembril toimus traditsiooniline Kuristiku gümnaasiumi heategevuslik jõululaat, mida korraldasid 1.-5. klasside õpilased koos klassijuhatajate ja vanematega. Jõululaada eesmärgiks oli väärtustada isetegemist ning sellega seonduvalt ka väiksemat tarbimist. Õpilased olid müügiks toonud perede abiga valmistatud väga eriilmelisi küpsetisi ja käsitööd. Iga müüja annetas 50% oma müügitulust Tallinna Lastehaigla toetuseks. Ühiseks annetuseks koguti üle 500 euro.