Otse põhisisu juurde

4.-5. klasside töötuba „Linnaparke avastamas“

Projektipäevalised, kes valisid teema "Linnaparke avastamas", külastasid esimesel päeval Kadrioru parki ja teisel Pae parki.
Kadrioru pargis tutvuti erinevat stiili pargi osadega - Jaapani aed, Inglise ja Prantsuse park. Kõige pikem peatus tehti Jaapani aias, ilmselt sellepärast, et see osutus müstiliseks paigaks. Maailmarändurist giid Aanika oskas põnevalt jutustada nii Kadrioru pargiosade ajaloost kui ka taimestikust ja loomastikust.
Pae park võlus oma tehisjärvega, kust veel eelmise sajandi 70-ndatel murti paasi Laagna tee rajamiseks ja virsikupuuga, millelt õpilased lubasid sügisel virsikuid otsima tulla.
Lisaks parkide ilule, võlule ning rohelusele avastasime ka sportimisvõimalused parkides, mida  aktiivselt viljelesime. Kadrioru pargis pidasime maha jooksuvõistluse, Pae pargis turnisime, mängisime pinksi ja korvpalli. Piknik sai ka peetud.
Muuseas - olime valmis korjama ka prügi, aga õnneks seda polnud! Super!

/õp Mari-Ann Järve/
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

Loovtööna valmis informatiivne näitus rändlindudest

Meie koolimaja seintele on ilmunud pilkupüüdvad infotahvlid ja pildid lindudest. Tegemist on 8.d klassi õpilase Lisandra Leissoni loovtööga „Eesti rändlindude joonistamine ja informatiivse kunstinäituse korraldamine“. Töö käigus uuris Lisandra lindude kevadist rännet ja rände põhjuseid. Ta valis rändlindude hulgast välja iseloomulikumad linnud, näiteks, kes varem jõuab või kellel on huvitav rändetee või kes oli autorile meelepärasem. Lindude kohta anti pikem ülevaade loovtöös ja koostati huvitavaid fakte sisaldavad lühikesed kaaskirjad joonistuste juurde. Autor kasutas kümne linnupildi tegemiseks digitaalset joonistusprogrammi. Töö juhendajateks Eda Rohula ja Kai Mägi. Olete lahkesti oodatud  näitusega  tutvuma  koolimaja kõigil korrustel!

Osalesime aasta orhidee joonistusvõistlusel

2. ja 3. klasside ning kunstiringi õpilased joonistasid aasta orhideed, valget tolmpead. Huvitavamad tööd kaunistavad meie kooli fuajees olevat Rohelise kooli stendi. Ning samuti saatsime suure osa laste imelistest töödest aasta orhidee 2023 joonistusvõistlusele, mida korraldas Eesti Orhideekaitse Klubi koostöös ajakirjaga Täheke.