Otse põhisisu juurde

4.-5. klasside töötuba „Linnaparke avastamas“

Projektipäevalised, kes valisid teema "Linnaparke avastamas", külastasid esimesel päeval Kadrioru parki ja teisel Pae parki.
Kadrioru pargis tutvuti erinevat stiili pargi osadega - Jaapani aed, Inglise ja Prantsuse park. Kõige pikem peatus tehti Jaapani aias, ilmselt sellepärast, et see osutus müstiliseks paigaks. Maailmarändurist giid Aanika oskas põnevalt jutustada nii Kadrioru pargiosade ajaloost kui ka taimestikust ja loomastikust.
Pae park võlus oma tehisjärvega, kust veel eelmise sajandi 70-ndatel murti paasi Laagna tee rajamiseks ja virsikupuuga, millelt õpilased lubasid sügisel virsikuid otsima tulla.
Lisaks parkide ilule, võlule ning rohelusele avastasime ka sportimisvõimalused parkides, mida  aktiivselt viljelesime. Kadrioru pargis pidasime maha jooksuvõistluse, Pae pargis turnisime, mängisime pinksi ja korvpalli. Piknik sai ka peetud.
Muuseas - olime valmis korjama ka prügi, aga õnneks seda polnud! Super!

/õp Mari-Ann Järve/
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Meie õpilasi saatis edu teadustööde konkursil

Kirjutab õpilastööde juhendaja õpetaja Andre Roden: 9.–10. aprillil toimus Tartu AHHAA keskuses õpilaste teadusfestival juba 23. korda, kuid see kord oli eriline, sest õpilasuurimuste konkursi lõppvoorus oli esindatud ka meie oma Anastassia Võsa ainulaadne uurimistöö „Hüdrofiilsete ja hüdrofoobsete lahustite mõju valkude interaktsioonidele: molekulaardünaamiline modelleerimine“. Olime tunnistajaks, kuidas Anastassia vaimustas komisjoniliikmeid sorava jutuga ja ei jäänud neile kunagi vastust võlgu. Jutu taustaks tehtud ilmekas poster tõmbas ligi nii karvaseid kui sulelisi, nii suuremaid kui pisemaidki külalisi. Kuigi uurimistöö täitis väga olulist ja kaua püsinud lünka valkude struktuurimuutuste uurimises, ei peetud seda rahalise auhinna vääriliseks. Sellegipoolest, kõik valatud higi, veri ja pisarad (viimased peamiselt juhendaja silmist) tasusid end ära, sest pelgalt lõppvooru valituks osutumine on tohutu tunnustus, mis näitab, kui suur oli autori panus Eesti teadusesse. Auhinnal on lõ

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.