Otse põhisisu juurde

Osalesime Lasnamäe koristustalgutel

Teisipäeval, 2. mail osalesid Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 4.-7. klasside õpilased koos klassijuhatajatega kevadistel koristustalgutel Lasnamäel Tondiraba pargis. Talgud toimusid koostöös Lasnamäe linnaosavalitsuse keskkonnanõukoguga.
Linnaosavalitsus varustas talgulisi töökinnaste ja prügikottidega. Samuti oli koristusala juurde toodud suur konteiner, kuhu prügi koguti. Pärast kahte tundi tööd oli konteiner prügi täis ning tublid talgulised said koolisööklast kaasapandud võileiva ning joogiga keha kinnitada.  

Aprillikuus loodud Lasnamäe keskkonnanõukogu eesmärk on kaasata Lasnamäe noori ühiselt tegutsema, et muuta Lasnamäe nutikamaks, inimsõbralikumaks ja rohelisemaks linnaosaks. Meie koolist kuuluvad nõukogu koosseisu õpetaja Margit Onga ning 11.a klassi õpilane Merian Rööpson.
2. mail toimunud suured ühistalgud olid nõukogu üks esimestest otsustest. 
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Maa päeva viktoriin

Teisipäeval, 16. aprillil toimus meie koolis rahvusvahelise Maa päeva raames keskkonnateemaline viktoriin, millest võtsid osa kõik 1.-4. klassid. Viktoriini eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada neid olukorda parandama. Õpilastel tuli individuaalselt vastata 15 küsimusele, misjärel üheskoos vastuseid kontrolliti. Igas klassis selgitati välja kolm kõige keskkonnateadlikumat õpilast. Hanna Kivila

Loovtööna valmis informatiivne näitus rändlindudest

Meie koolimaja seintele on ilmunud pilkupüüdvad infotahvlid ja pildid lindudest. Tegemist on 8.d klassi õpilase Lisandra Leissoni loovtööga „Eesti rändlindude joonistamine ja informatiivse kunstinäituse korraldamine“. Töö käigus uuris Lisandra lindude kevadist rännet ja rände põhjuseid. Ta valis rändlindude hulgast välja iseloomulikumad linnud, näiteks, kes varem jõuab või kellel on huvitav rändetee või kes oli autorile meelepärasem. Lindude kohta anti pikem ülevaade loovtöös ja koostati huvitavaid fakte sisaldavad lühikesed kaaskirjad joonistuste juurde. Autor kasutas kümne linnupildi tegemiseks digitaalset joonistusprogrammi. Töö juhendajateks Eda Rohula ja Kai Mägi. Olete lahkesti oodatud  näitusega  tutvuma  koolimaja kõigil korrustel!

Osalesime aasta orhidee joonistusvõistlusel

2. ja 3. klasside ning kunstiringi õpilased joonistasid aasta orhideed, valget tolmpead. Huvitavamad tööd kaunistavad meie kooli fuajees olevat Rohelise kooli stendi. Ning samuti saatsime suure osa laste imelistest töödest aasta orhidee 2023 joonistusvõistlusele, mida korraldas Eesti Orhideekaitse Klubi koostöös ajakirjaga Täheke.