Otse põhisisu juurde

Kuristiku lillering sai värske väljanägemise

Kuristiku gümnaasiumi ringpeenar ehk lillering oli suve kenasti üle elanud ja jõudsalt lopsakust kogunud. Ilmataat oli vihmaga üsna helde, nii et põuahirmu polnud ja taimed pärast pikka suve täies elujõus. Roosid ja hortensiad õitsesid rikkalikult, elupuud ja jugapuud rohetasid rõõmsalt.

Augusti lõpus kooli naasnuna võttis õpetaja Aiki Pärle oma südameasjaks lillering korrastada, rohida ning teha taimedele vajalik noorenduslõikus. Seda tehti koos entusiastlike õpilaste Hannes Teldre (10.B) ning Kirill Švetsovi ja Adelia Teknedzaniga (10.A). Nagu kiuste kallas sel päeval vihma. Tublid aednikud said küll läbimärjaks, aga alla ei antud. 

Lillering näeb nüüd välja värske ja pakub kuristiklastele silmailu. Samuti on see elurikkuse allikana elupaigaks putukatele ning pisiloomadele (meil on kolm oma jänkut!). Kõik soovijad on oodatud sinna õuesõppetunde läbi viima või lihtsalt silma ja närve puhkama. 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2. klassid Kuristu miniloomatalus

Ääsmäe külas tegutseb väike ja hubane Kuristu miniloomatalu. 2. klasside KIK projekt viiski lapsi loomadega tutvuma . Loomi sai katsuda ja oma käega toita. Talus said lapsed näha shetlandi ponisid, kitsi, lambaid, küülikuid, hanesid, kanu, kalkuneid, parte, paabulinde, vutte ja merisigu.

Toimus selle aasta viimane Rohelise kooli koosolek

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi   Rohelise Kooli töörühma koosoleku protokoll                                    Tallinn,    29. mai 2023, nr 4                                                                                                       Algus 14.00, lõpp 14.45 Juhatas: Külli Ratassepp Protokollis: Ly Melesk Võtsid osa: Õpilased 3.a, 5.a, 11.a, 7.d, 8.a, 3.c ja 6.a klassist.  Õpetaja Margit Onga. Päevakord: Kokkuvõtted Rohelise kooli aastast, eesmärkide täitmine; Ettepanekud, ideed uueks aastaks; Uudised, jooksvad küsimused. 1. Kokkuvõtted Rohelise kooli aastast, eesmärkide täitmine; Külli Ratassepp teeb kokkuvõtteid lõppevast õppeaastast. Eelmisel aastal lahkus meie koolist Rohelise kooli senine töörühma juht Karmen Kisel ning sellest aastast on töörühma eesotsas Külli Ratassepp, tihedas koostöös Ly Meleskiga. Ratassepp toob välja suuremad õnnestumised Rohelise koolina. Jätkuvalt teeme klasside keskkonnategusid. Ratassepp näitab keskkonnategude tabelist, et 35 klassi 42-

Ülekooliline liikumismäng "Ole aktiivne!"

13. veebruarist kuni 31. märtsini toimus Kuristiku liikumismäng „Olen aktiivne“. Mäng toetas igati Rohelise kooli teemat „Tervis ja heaolu“. Mängu eesmärk oli kutsuda kõiki kuristiklasi üles olema liikuv ja aktiivne. Selle käigus filmis iga klass või tiim kord nädalas ühe klipi oma ühisest liikumistegevusest. Tegevuses pidi näha olema vähemalt 10 inimest korraga. Tegevused ei tohtinud olla kehalise kasvatuse tundides, vaid neile lisaks. Klipid liikumisest olid filmitud nii vahetundides, liikumispauside ajal, kooliõues, matkarajal kui ka kelgumäel. Kõige aktiivsemateks liikujateks kogu kooli peale osutusid 2.a, 2.b ja 3.a! Auhinnaks oli imeline bowlingu külastus koos klassiga. See oli toredaks võimaluseks tähistada ühiselt ja sportlikult kooliaasta lõppu.