Otse põhisisu juurde

1.d ja 2.b käisid rabamatkal

6. oktoobril 2023.a toimus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 1.d ja 2.b klassi õpilaste loodusreis Viru rabasse, Tülivere tamme ja Nõmmeveski joa juurde. Tülivere tamm on Põhja-Eesti tuntuim ja suursuguseim põlispuu. Ta asub Allika külas Tülivere talu maadel Tülivere oja kaldal. Talu nimi tuleneb soomekeelsest sõnast tiili – telliskivi, mida olla talumail agaralt põletatud. Sealt on nimetus ka põlispuule üle kandunud. Ka puuhiiu sees asuvale kaunile ning avarale õõnsusele ei leidu terves Eestis võrdväärset. Puu õõnsus tekkis 1891. aastal, mil kõige suurem alumine pikalt väljasirutunud oks sügistormis murdus. Enne murdumist oli võimas oks külalaste armastatuim kiikumispaik. Puu õõnsus on tänu pehkimisele aasta-aastalt suurenenud ning hetkel mahub sinna klassijagu algklasside lapsi. Seejärel jätkus reis Viru raba suunas. Viru raba, olgugi, et üks väiksemaid laugastikuga rabasid Lahemaa Rahvuspargis, meelitab oma salapäraga siia ikka ja jälle matkamarsruutidest osavõtjaid. Matkajale mõeldud 3,5 km pikkune õpperada kulgeb läbi raba piki laudteed. Seejärel sõideti Nõmmeveskile, kus toimus piknik ja vorstikeste grillimine (lõke). Viimaseks peatuseks oli Nõmmeveski juga, kus õpilased said ka oma joogipudeleid puhta veega täita. Ilm oli ilus ja päikesepaisteline ning matkapäev möödus kenasti. 1.d ja 2.b klassi õpilased oli väga tublid matkajad. Matka korraldasid õpetajad Veinika Lemsalu ja Maili Pallas.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2. klassid Kuristu miniloomatalus

Ääsmäe külas tegutseb väike ja hubane Kuristu miniloomatalu. 2. klasside KIK projekt viiski lapsi loomadega tutvuma . Loomi sai katsuda ja oma käega toita. Talus said lapsed näha shetlandi ponisid, kitsi, lambaid, küülikuid, hanesid, kanu, kalkuneid, parte, paabulinde, vutte ja merisigu.

Toimus selle aasta viimane Rohelise kooli koosolek

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi   Rohelise Kooli töörühma koosoleku protokoll                                    Tallinn,    29. mai 2023, nr 4                                                                                                       Algus 14.00, lõpp 14.45 Juhatas: Külli Ratassepp Protokollis: Ly Melesk Võtsid osa: Õpilased 3.a, 5.a, 11.a, 7.d, 8.a, 3.c ja 6.a klassist.  Õpetaja Margit Onga. Päevakord: Kokkuvõtted Rohelise kooli aastast, eesmärkide täitmine; Ettepanekud, ideed uueks aastaks; Uudised, jooksvad küsimused. 1. Kokkuvõtted Rohelise kooli aastast, eesmärkide täitmine; Külli Ratassepp teeb kokkuvõtteid lõppevast õppeaastast. Eelmisel aastal lahkus meie koolist Rohelise kooli senine töörühma juht Karmen Kisel ning sellest aastast on töörühma eesotsas Külli Ratassepp, tihedas koostöös Ly Meleskiga. Ratassepp toob välja suuremad õnnestumised Rohelise koolina. Jätkuvalt teeme klasside keskkonnategusid. Ratassepp näitab keskkonnategude tabelist, et 35 klassi 42-

Ülekooliline liikumismäng "Ole aktiivne!"

13. veebruarist kuni 31. märtsini toimus Kuristiku liikumismäng „Olen aktiivne“. Mäng toetas igati Rohelise kooli teemat „Tervis ja heaolu“. Mängu eesmärk oli kutsuda kõiki kuristiklasi üles olema liikuv ja aktiivne. Selle käigus filmis iga klass või tiim kord nädalas ühe klipi oma ühisest liikumistegevusest. Tegevuses pidi näha olema vähemalt 10 inimest korraga. Tegevused ei tohtinud olla kehalise kasvatuse tundides, vaid neile lisaks. Klipid liikumisest olid filmitud nii vahetundides, liikumispauside ajal, kooliõues, matkarajal kui ka kelgumäel. Kõige aktiivsemateks liikujateks kogu kooli peale osutusid 2.a, 2.b ja 3.a! Auhinnaks oli imeline bowlingu külastus koos klassiga. See oli toredaks võimaluseks tähistada ühiselt ja sportlikult kooliaasta lõppu.