Otse põhisisu juurde

5. klassid uurisid vett kui elukeskkonda

5. klassid osalesid KIK-i programmi raames Tallinna Loomaaia õppeprogrammis „Vesi kui elukeskkond“. Programmi käigus võeti tiigist veeproove ja mõõdeti Vernier`i andmekogujate abil vee temperatuuri, toitainete ja lahustunud hapniku sisaldust. Tehti kokkuvõtteid veekogu seisundi kohta. Koguti vees elavaid selgrootuid ning vetikaid. Programmi teine osa toimus õppeklassis, kus uuriti mikroskoopidega veeorganisme.
Töö käigus said õpilased praktilise kogemuse ja teadvustasid loodusliku mitmekesisuse tähtsust ning selle kaitse vajadust.











Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Võõrustasime Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli peret

3. mail käisid meil külas Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli töörühma liikmed.  Ühiselt arutasime, mis ja kuidas oleme keskkonnateemasid käsitlenud ning kuidas veelgi rohkem kogu kooliperet kaasata. Tegime ka ringkäigu koolihoovis ning tutvustasime oma kooli võimalusi Rohelise koolina. 

8.a klass Nõval loodusmatkal

22. mail käis 8.a klass Nõva mail loodusmatkal. Maastik oli imeilus - liivane mererand, lopsakas mets ning tore piknikukoht järve ääres, kus oli mõnus supelda. Õpilased nautisid ilusat ilma ja looduses viibimist väga. 

Sisehoovi lillekastid said väikeste aednike abiga uue sisu

4.e klassi õpilased ja õpetaja Anu istutasid ja külvasid koolimaja sisehoovi lillekastidesse erinevaid taimi. Oma tubli panuse andsid ka 1.a, 1.b ja 1.e klassi väikesed aednikud, kes olid eelnevalt klassides aknalaudadel ette kasvatanud rukkililli, saialilli, päevalilli, kressi, basiilikut, öölevkoisid, lehtkapsast ja lehtpeeti.  Kuna ilmad olid väga kuivad ja kuumad, siis olid usinad 4.e klassi õpilased üle päeva töös kastide kastmisega. Praeguseks on kastide sisu löönud rõõmsalt haljendama. Õnneks on nüüd ka vihm andnud kastmisbrigaadile natuke puhkust.