Otse põhisisu juurde

4.c tegi jäätmekunsti "Säästa, ära saasta!"

4.c klassi õpilased tegid õpetaja Maive juhendamisel kunstiõpetuse tunnis jäätmetest installatsioone. Õpilased said ülesandeks koguda nädala jooksul prügi ja jäätmeid, millest valmisid fantaasiarikkad plakatid. Plakatid kutsuvad vaatajat üles rohkem säästma ja vähem saastama. Need on välja pandud B-korpuse II korruse koridori.
Õpilased ise arvavad tehtust nii:

Me tegime selle plakati, sest kui inimesed viskavad iga päev nii palju prügi maha, siis me sööme selle prügi endale sisse. Loomad söövad prügi ja meie sööme loomi. 2050. aastaks ei ole enam puhast maailma, vaid PRÜGIplaneet, kui me iga päev nii jätkame.
Artur

Ma kujutasin sellel tööl seda, kuidas kaks tüdrukut lähevad jalutama, aga nende ümber on nii palju prügi, et nad muutuvad ise ka prügiks. See ei ole hea, sest prügi tapab loodust, aga ilma looduseta ei saa me hingata.
Anna

Meie töö kujutab Maad, mis on keskelt pooleks tehtud. Ühel pool oleme meie, kui me prügi edasi maha viskame ja teine pool on puhas. See pool, kuhu me prügi viskame, näeb välja kole ja räpane. Teine pool näitab, kuidas on puhas ja ilus. Räpane Maa on halb loodusele ja loomadele, loomad surevad ning puud on koledad. Puhas Maa on ilus ja loomadele turvaline. Meile meeldib puhas Maa!
Diana, Veronika ja Aynur

Meie töö kujutab praegust linna ja loomi. Me peaksime prügi linnadest ära koristama, siis oleks palju ilusam.
Fredi, Andri, Cassandra


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Osalesime taas Rohejahil

Juba traditsiooniliselt kogume igal talvel alumiiniumist küünlaümbriseid ja vanaelektroonikat. Nii ka sel aastal. Selle aasta "saak" oli küll veidi tagasihoidlikum kui eelnevatel aastatel, ent saime siiski anda oma panuse keskkonnasõbralikkuse poole liikumisel. Aitäh kõigile kogujatele!  

Meie õpilasi saatis edu teadustööde konkursil

Kirjutab õpilastööde juhendaja õpetaja Andre Roden: 9.–10. aprillil toimus Tartu AHHAA keskuses õpilaste teadusfestival juba 23. korda, kuid see kord oli eriline, sest õpilasuurimuste konkursi lõppvoorus oli esindatud ka meie oma Anastassia Võsa ainulaadne uurimistöö „Hüdrofiilsete ja hüdrofoobsete lahustite mõju valkude interaktsioonidele: molekulaardünaamiline modelleerimine“. Olime tunnistajaks, kuidas Anastassia vaimustas komisjoniliikmeid sorava jutuga ja ei jäänud neile kunagi vastust võlgu. Jutu taustaks tehtud ilmekas poster tõmbas ligi nii karvaseid kui sulelisi, nii suuremaid kui pisemaidki külalisi. Kuigi uurimistöö täitis väga olulist ja kaua püsinud lünka valkude struktuurimuutuste uurimises, ei peetud seda rahalise auhinna vääriliseks. Sellegipoolest, kõik valatud higi, veri ja pisarad (viimased peamiselt juhendaja silmist) tasusid end ära, sest pelgalt lõppvooru valituks osutumine on tohutu tunnustus, mis näitab, kui suur oli autori panus Eesti teadusesse. Auhinnal on lõ

Toimus järjekordne Rohelise kooli veebiseminar teemal "Elurikkus ja õueala"

9. aprillil toimus Rohelise kooli võrgustikuseminar teemal "Elurikkus ja õueala". Osalejad said kuulda ettekandeid põnevate ideedega, kuidas antud teemasid Rohelise kooli igapäevaelus ja õppetöös käsitleda.  Väga vahva idee tuli Laupa koolilt, kus abituriendid külvasid kevadel porgandiseemneid kingituseks sügisel kooli asutvatele 1. klasside õpilastele. Vahvaid mõtteid oli veelgi, nagu näiteks vanade T-särkide ribadest istumisaluste punumine või toalilledele puidujääkidest nimesiltide tegemine.