Otse põhisisu juurde

Meie õpilasi saatis edu teadustööde konkursil

Kirjutab õpilastööde juhendaja õpetaja Andre Roden:

9.–10. aprillil toimus Tartu AHHAA keskuses õpilaste teadusfestival juba 23. korda, kuid see kord oli eriline, sest õpilasuurimuste konkursi lõppvoorus oli esindatud ka meie oma Anastassia Võsa ainulaadne uurimistöö „Hüdrofiilsete ja hüdrofoobsete lahustite mõju valkude interaktsioonidele: molekulaardünaamiline modelleerimine“. Olime tunnistajaks, kuidas Anastassia vaimustas komisjoniliikmeid sorava jutuga ja ei jäänud neile kunagi vastust võlgu. Jutu taustaks tehtud ilmekas poster tõmbas ligi nii karvaseid kui sulelisi, nii suuremaid kui pisemaidki külalisi.
Kuigi uurimistöö täitis väga olulist ja kaua püsinud lünka valkude struktuurimuutuste uurimises, ei peetud seda rahalise auhinna vääriliseks. Sellegipoolest, kõik valatud higi, veri ja pisarad (viimased peamiselt juhendaja silmist) tasusid end ära, sest pelgalt lõppvooru valituks osutumine on tohutu tunnustus, mis näitab, kui suur oli autori panus Eesti teadusesse. Auhinnal on lõppeks võrdlemisi tühine rahaline väärtus, kuid festivalilt saadud kogemused, uued tutvused ja muidugi võimalus teadustöö tulemusi maailmale näidata on hindamatud.
Juhendajana õppisin ka mina midagi väga olulist: me õpetajad ei saa kunagi teilt õpilastelt liiga palju nõuda. Kartke seda, et jäädakse rahule liiga vähesega, mitte seda, et teilt oodatakse enamat. Üle oma varju ei saa niikuinii hüpata ja ei peagi, kuid ainult paremuse poole pürgides saate avastada oma täit potentsiaali. Hoiame pöialt, et neid, kes nii kaugele jõuavad, tuleb veelgi!
Tuleb tunnustada veel kahte raskekaallast, kelle tööd jõudsid konkursile ja olid ilma igasuguse kahtluseta piisavalt head, et konkureerida tippudega, kuid jäid ühel või teisel põhjusel valikust välja: Marleen Kadak tööga „Hambapastade keemilise koostise uurimine ning hambapasta valmistamine ise koostatud retsepti järgi“ ja Alexander Oliver Tammela tööga „Kooliruumide valgustuse kvaliteedi normidele vastavuse ja selle mõju õppeprotsessile uurimine Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi näitel“.
Samuti tuhat tänusõna Aiki Pärlele, kes on õpilasi jõuliselt tagant tõuganud ja igakülgselt sel retkel toetanud.

Eelpoolmainitud tööd olid rohkem või vähem seotud keskkonna ning tervise ja heaolu teemaga. 






Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Võõrustasime Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli peret

3. mail käisid meil külas Saaremaa Gümnaasiumi Rohelise kooli töörühma liikmed.  Ühiselt arutasime, mis ja kuidas oleme keskkonnateemasid käsitlenud ning kuidas veelgi rohkem kogu kooliperet kaasata. Tegime ka ringkäigu koolihoovis ning tutvustasime oma kooli võimalusi Rohelise koolina. 

8.a klass Nõval loodusmatkal

22. mail käis 8.a klass Nõva mail loodusmatkal. Maastik oli imeilus - liivane mererand, lopsakas mets ning tore piknikukoht järve ääres, kus oli mõnus supelda. Õpilased nautisid ilusat ilma ja looduses viibimist väga. 

Sisehoovi lillekastid said väikeste aednike abiga uue sisu

4.e klassi õpilased ja õpetaja Anu istutasid ja külvasid koolimaja sisehoovi lillekastidesse erinevaid taimi. Oma tubli panuse andsid ka 1.a, 1.b ja 1.e klassi väikesed aednikud, kes olid eelnevalt klassides aknalaudadel ette kasvatanud rukkililli, saialilli, päevalilli, kressi, basiilikut, öölevkoisid, lehtkapsast ja lehtpeeti.  Kuna ilmad olid väga kuivad ja kuumad, siis olid usinad 4.e klassi õpilased üle päeva töös kastide kastmisega. Praeguseks on kastide sisu löönud rõõmsalt haljendama. Õnneks on nüüd ka vihm andnud kastmisbrigaadile natuke puhkust.